Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Antošová s Fleissnerovou postoupily do semifinále, párová čtyřka musí do oprav

Sarasota (USA) - Úřadující evropské šampionky na dvojskifu Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová úspěšně vstoupily do mistrovství světa ve veslování v americké Sarasotě. České reprezentantky obsadily v úvodní rozjížďce třetí místo a další vystoupení je čeká až v pátek, kdy budou na Floridě usilovat o premiérový postup do bojů o medaile na vrcholné akci roku. Párová čtyřka lehkých vah Jan Hájek, Milan Viktora, Jan Vetešník a Jiří Kopáč obsadila čtvrté místo a o postup do semifinále bude bojovat v úterní opravě.

Kristýna Fleissnerová a Lenka Antošová
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše se mezi postupující trojicí držely celou trať, většinou byly druhé.

V závěru dlouho vedoucí Australanky Madeleine Edmundsovou a Olympii Alderseyovou předstihla ještě litevská dvojice Ieva Adomavičiuteová a Milda Valčiukaiteová. Antošovou s Fleissnerovou nakonec od prvního místa dělilo přes pět sekund.

Párová čtyřka lehkých vah Jan Hájek, Milan Viktora, Jan Vetešník, Jiří Kopáč obsadila v rozjížďce čtvrté místo a o postup do semifinále bude bojovat v úterní opravě. Posádka vedená veslovodem Hájkem přitom byla na prvním mezičase nejrychlejší a ještě na metě 1500 metrů držela druhou pozici zajišťující přímý postup do semifinále. Ve finiši ale čeští reprezentanti na soupeře nestačili, propadli se a po vypuštěném závěru zaostali za nejrychlejšími Řeky o více než devět sekund.

Čtvrtá byla na úvod MS i skifařka Lucie Žabová, kterou také čeká oprava. Třiadvacetiletá veslařka v USA startuje místo Miroslavy Topinkové Knapkové, která je na mateřské dovolené. Žabová se držela na čtvrtém místě od startu do cíle a za nejrychlejší Britkou Victorií Thornleyovou zaostala o téměř 18 sekund. Podruhé se na Floridě představí ve středu. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články