Paralympijský magazín

Američané české inline hokejisty do finále MS nepustili, budou hrát o bronz

Bratislava ‒ Blízko bylo finále světového šampionátu IIHF, ale nakonec čeká české inline hokejisty "jen" zápas o bronz. V semifinále proti týmu USA sice dlouho vedli, ale nakonec odešli poraženi 4:5. O třetí místo se střetnou v sobotu se Švédskem.

Svěřenci trenéra Luďka Brože sice v Bratislavě vedli 3:1 a 4:3, ale obrat amerického týmu dovršil ve 43. minutě John Schiavo.

Američané začali dobře. Už ve třetí minutě vedli gólem Shanea Foxe. Ovšem český výběr ještě v první třetině otočil skóre trefami Petra Kafky a Mikuláše Zbořila. A když ve 20. minutě Patrik Šebek zvýšil na 3:1, zdálo se být finále na dosah.

Jenže soupeř bojoval. A ve 32. minutě během 30 vteřin vyrovnal góly Tylera Spezii a Derricka Burnetta, 42 vteřin před koncem třetí části opět vrátil Čechům vedení Zbořil. Ani to však nestačilo ‒ Jack Combs a Schiavo poslali svůj tým do finále.

Češi budou hrát o medaili poprvé od roku 2011, kdy na šampionátu v Pardubicích získali zlato. Pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace vybojovali ještě stříbrné medaile v letech 2000 a 2010 a bronz v roce 2001.

Čeští inline hokejisté nestačili na USA a na MS si zahrají o bronz

Semifinále:

Česko - USA 4:5 (2:1, 1:0, 1:2, 0:2) Branky: 11. a 34. Zbořil, 9. Kafka, 20. Šebek - 3. Fox, 32. Spezia, 32. Burnett, 37. Combs, 43. Schiavo.

Finsko - Švédsko (hraje se od 20 hodin)

O 5.-8. místo:

Kanada - Německo 8:3 (1:0, 3:1, 2:2, 2:0), Slovensko - Chorvatsko 8:4 (2:1, 1:1, 2:0, 3:2).