Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Amatérský sport uvnitř i bez roušek? Ano, pokud se sportovci nechají otestovat stejně jako profesionálové

Amatérští sportovci nebudou muset nosit při sportech uvnitř roušky, ovšem za podmínky, že se nechají stejně jako profesionálové před aktivitou otestovat. Po zasedání vlády to sdělil ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Sport v rouškách
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička minulý týden informoval, že profesionální sportovní kluby budou moci místo PCR testů používat levnější a rychlejší antigenní testy. Stejné podmínky by měli mít amatérští sportovci.

"Ve chvíli, kdy se neprofesionální sportovní kluby budou ochotny na své náklady podrobit stejně přísným testovacím schématům jako profesionální, kdy před každým zápasem je potřeba udělat test, který je platný maximálně po dobu 48 hodin, potom nemusí sportovat s rouškou. Ve chvíli, kdy toto nemohou, nechtějí nebo nebudou aplikovat, platí pro ně omezení tak, jak jsou nastavena," řekl Blatný.

Dosavadní opatření zahrnovala povinné roušky při sportovních aktivitách uvnitř a maximálně desetičlenné skupiny při organizovaném tréninku.

Zatímco PCR testy stojí kolem 1800 korun za kus, antigenní test přijde podle dřívějšího vyjádření premiéra Andreje Babiše na zhruba 150 korun. Antigenní testy nejsou tak citlivé jako PCR, ale jsou poměrně spolehlivé při odhalování osob s velkou virovou náloží, které jsou nakažlivé pro okolí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy