Následuje
Hokej den poté

Adam Ondra je mistrem Evropy v lezení na obtížnost

Český lezec Adam Ondra získal titul mistra Evropy v lezení na obtížnost. Ve skotském  Edinburghu zvítězil před Španělem Ginésem a navázal tak na srpnový triumf na světovém šampionátu, který v srpnu ovládl už potřetí v kariéře. Z mistrovství Evropy měl Ondra dosud tři stříbrné medaile. 

Adam Ondra
zdroj: ČTK/AP

Ondra zvítězil po dominantním výkonu ve finále, v němž vylezl suverénně nejdál. Týden po triumfu na Světovém poháru v Kranji si připsal další úspěch.

Na finálové cestě se Ondra dostal o sedm bodovaných kroků dál než druhý Ginés López, třetí Švýcar Sascha Lehmann byl o jedenáct kroků horší než šestadvacetiletý brněnský rodák. Ondra byl nejlepší už v semifinále a ve finále nastupoval jako poslední. Jeho soupeři tak mohli sledovat, jak překonává jejich výkony. V závěru své cesty už mohl burcovat diváky a pak se svým tradičním rozzářeným úsměvem usedl na pomyslný trůn ve skotských barvách.

Ondra si vylezl pro titul mistra Evropy

V závěru sezony ho čeká ještě jeden důležitý start. V listopadu bude v Toulouse bojovat o účast na olympijských hrách v kombinaci, která mu na mistrovství světa v japonském Hačiodži nevyšla a postup do Tokia si nevybojoval.

Další čeští lezci vypadli v semifinále. Martin Stráník skončil jedenáctý a Štěpán Volf obsadil 24. místo. Evropskou šampionkou v lezení na obtížnost se stala Slovinka Lučka Rakovecová.

Výsledky Mistrovství Evropy ve sportovním lezení:

Obtížnost:

Muži: 1. Ondra (ČR), 2. Ginés López (Šp.), 3. Lehmann (Švýc.), ...11. Stráník, 24. Volf (oba ČR).

Ženy: 1. Rakovecová (Slovin.), 2. Rogoraová (It.), 3. Douadyová (Fr.), ...31. Smetanová, 35. Novotná a Scheuerová (všechny ČR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy