Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

V Tokiu se chtěla loučit, teď neví, jestli vydrží. Bilesová jen seděla a plakala

Ani ne před měsícem oslavila třiadvacáté narozeniny. Pro gymnastku téměř důchodový věk. Devatenáctinásobná mistryně světa Simone Bilesová se chtěla po Hrách rozloučit s veleúspěšnou kariérou. Tu si nyní bude muset prodloužit o další rok dřiny. Nejlepší z nejlepších přiznala, že její start na OH v roce 2021 není stoprocentně jistý.

Simone Bilesová
zdroj: ČTK/AP

První zprávu o odkladu Her nesla hodně těžce. "Byla jsem v tělocvičně a mezi rotacemi jsem si v kabině přečetla textovou zprávu. Nevěděla jsem, co mám vlastně cítit. Jen jsem tam seděla a plakala," popsala Bilesová v rozhovoru pro NBC.

Jinak to ale prostě nešlo, uvědomovala si. "Bylo to správné rozhodnutí. Musíme zajistit, aby všichni v USA a na světě byli zdraví a v bezpečí. Byla to rána, ale je to v pořádku," dodala.

Bilesová si po zisku čtyř zlatých medailí na olympijských hrách v Riu de Janeiro 2016 dala téměř dvouletou pauzu a v Tokiu plánovala rozlučku s kariérou. I proto nedokáže nad odložením Her jen mávnout rukou a říct si, že je to "jen rok navíc".

Není rok jako rok

"Byla jsem připravena, že za tři měsíce bude konec. Rok je pro elitní sportovce hodně. A na těle to pocítíte víc než jako jeden rok, to mi věřte," řekla Bilesová. "A zvlášť v gymnastice, tam nejde jen o ruce nebo nohy, ale o celé tělo."

I tak se nejúspěšnější gymnastka v historii MS bojí více dopadů na psychiku. "Nepochybuju o tom, že mě trenéři dostanou zase do formy, ale mentálně to bude hodně náročné, pro mě i pro většinu sportovců. Musíme zůstat ve formě psychicky stejně jako fyzicky. Naslouchání vlastnímu tělu a mysli bude hrát velkou roli v tom, jak budeme pokračovat," řekla Bilesová.

I proto nedokázala s jistotou potvrdit, že bude v Tokiu příští léto závodit. "Nic ještě není stoprocentně jisté," uvedla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články