Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Triatlonistům začíná trnitá cesta na olympiádu v Riu

Praha - Triatlonisté budou příští víkend v Jokohamě usilovat o první body do kvalifikace pro olympijské hry v Riu de Janeiru 2016. Ve třetím závodu mistrovství světa budou zastupovat Českou republiku Vendula Frintová s Přemyslem Švarcem, start třetího stabilního člena seniorského reprezentačního výběru Jana Čelůstky je nejistý.

Je nám líto, video expirovalo.
Triatlonistům startuje olympijská kvalifikace

"Příští víkend se zahajuje kvalifikace na olympiádu, což je asi ta nejdůležitější věc, která nás čeká. Závodem v Jokohamě začíná série závodů, kde lze získávat kvalifikační body," řekl manažer triatlonové reprezentace Josef Rajtr.

Frintová se Švarcem už v dubnu absolvovali první dva z letošních osmi závodů světové série. Bronzová medailistka z posledního evropského šampionátu skončila v Aucklandu čtrnáctá a v Kapském městě na 23. pozici. Švarc první triatlonový podnik sezony nedokončil, v druhém byl padesátý.

"Největší díl úspěšnosti přikládáme Vendule Frintové, která zahájila velice dobře a celkově v žebříčku obsazuje šestnácté místo," ocenil Rajtr. "U mužů je situace komplikovanější. Přemkovi Švarcovi se zatím nepodařilo zasáhnout do bodování soutěže. Honza Čelůstka kvůli výpadku v minulé sezoně způsobenému zraněním (únavovou zlomeninou) zatím do této soutěže vůbec nenastoupil," dodal Rajtr.

Frintová není úplně fit

Jednička mezi českými triatlonistkami je se svými dosavadními výsledky relativně spokojená, ale momentálně ji trápí zdravotní problémy. "V tuto chvíli kondice není úplně nejzářivější. V Kapském Městě jsem si asi zlomila prst, takže v nejbližších dnech musím hlavně dořešit zdravotní stav," řekla Frintová. "Celkově v té sérii stále držím velice slušné místo. Pokud se mi na konci roku podaří skončit do dvacítky, tak bych byla ráda," přidala třicetiletá závodnice, která na minulé olympiádě v Londýně skončila patnáctá.

Kejval triatlonistou

Pomalu se rozbíhá také domácí triatlonová sezona. Jednoho ze závodů ve středním triatlonu, toho pardubického, se zúčastní i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

"Když tu nutíme sportovce do vrcholných výkonů, tak se musím pokusit o něco i já. I když v mém podání to bude spíše boj o přežití než nějaký seriózní sportovní výkon," podotkl s úsměvem Kejval.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy