Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Zrušení olympiády v Tokiu by asi znamenalo přesun Her v Pekingu, myslí si Pound

Pokud by se odložené olympijské hry v Tokiu kvůli koronavirové krizi neuskutečnily ani za rok, zřejmě by se nemohly v plánovaném termínu v únoru 2022 konat ani zimní olympijské hry v Pekingu. Myslí si to dlouholetý člen Mezinárodního olympijského výboru Richard Pound.

zdroj: ČTK/ZUMA autor: Stanislav Kogiku

Pokud by byla situace tak vážná, že by neumožnila zorganizování letní olympiády na přelomu července a srpna 2021, považuje Pound za nereálné její zásadní zlepšení o necelý půlrok později. Zimní olympiáda v Číně je naplánovaná na 4. až 20. února 2022.

"Jestliže by byl problém s covidem v červenci a srpnu příštího roku v Tokiu, je těžké si představit, že by to nemělo dominový efekt ve stejném regionu o pět měsíců později," řekl Pound serveru insidethegames.

Příštími zimními olympijskými hrami se Mezinárodní olympijský výbor zatím nezabývá, protože má dost starostí s vyřešením bezprecedentního ročního odkladu letní olympiády. Navíc je tam příliš mnoho neznámých.

Umožní-li vývoj pandemie koronaviru uspořádání OH v Tokiu, může být krátká pauza před zimním vydáním Her výhodou. "Udrží světovou pozornost a povědomí o olympijských hrách na velmi vysoké úrovni," nechal se v květnu slyšet prezident MOV Thomas Bach.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články