Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Zlaté oslavy proběhly a Prskavec už pádluje, Krpálek ještě kimono neoblékl

Jejich olympijské příběhy jsou o to zajímavější, že to těmhle dvěma kamarádům v Tokiu cinklo ve zlatě a hned ve stejný den. Zatímco kajakář Jiří Prskavec se po návratu z Japonska už v pondělí svezl na kanále v Troji, judistický šampion Lukáš Krpálek ještě kimono neoblékl a začal jen se silovou přípravou.

Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Prskavcovi totiž ještě sezona neskončila, protože jej koncem září čeká v Bratislavě mistrovství světa. "Takže budu muset začít trénovat," řekl, ale nezdálo se, že by mu to vadilo – spíš naopak. Odpočinek si zkrátil. "Měl jsem v plánu tři týdny volna od vody, ale dneska, když jsem odjížděl z domova, tak už mi ruce trošku říkaly, že bych se mohl jít svézt. Tak už jsem si přivezl loď, hodil jsem ji do Troje a dneska odpoledne si půjdu poprvé zapádlovat. Moc se na to těším," uvedl krátce po poledni.

Krpálek zatím jen posiluje. "Od juda si chci dát chvilku pauzu. Až tak koncem září mám v plánu jít poprvé do kimona. Teď si chci opravdu odpočinout, trošičku se zaměřit spíš na posilovnu a na to, abych se dal zdravotně maximálně do kupy. V dalším roce to bude opět náročné. V květnu už zase začíná olympijská kvalifikace a všechno už půjde nanovo," plánoval.

Je nám líto, video expirovalo.
Krpálek a Prskavec pokřtili knihu k OH v Tokiu

Oba mají za sebou plno společenských povinností, oslav i chvil s rodinou. "Snažil jsem se dělat radost lidem za to, že nám fandili, že nás podporovali. Do toho proběhla nějaká oslava ať už s rodinou, tak s judisty, se kterými jsem se připravoval na olympiádu a kteří na tom mají obrovskou zásluhu. Viděl jsem se po dlouhé době s kluky, se kterými jsem se připravoval, s rodinou, na kterou jsem před olympiádou neměl tolik času," vyjmenovával Krpálek.

Obrovitý judista si užívá, že chvíli nemusí držet přísný režim vrcholového sportovce. "Teď se člověk nemusí hlídat. Může baštit, co chce. Už jenom tímhle si to člověk užívá. Dává si odměnu, odpočinek od všeho striktního, co po dobu přípravy a olympiády má. Mám rád celkově česká jídla, nedávno jsem měl pečené koleno," přiblížil.

Svůj triumf už stihl řádně oslavit i Prskavec. "Stihl jsem dvě oslavky  jednu vodáckou, jednu rodinnou. Měl jsem i pár volných dní s rodinkou, to bylo hrozně příjemné, to byly nejkrásnější dny," pochvaloval si.

Doufá, že až jeho dva malí synové vyrostou, třeba s nimi zavzpomíná u dnes pokřtěné olympijské knihy o Tokiu. "Je krásné, že nám na to vznikla nějaká vzpomínka. Skrz ty fotky a krátké texty si člověk za pár let, když tím bude listovat, vybaví tu atmosféru, celou olympiádu, tu partu a ty emoce. Já věřím, že ta knížka nám přinese daleko víc, než bych si představoval," uvedl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články