Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Boston College Eagles - Denver Pioneers

Windsurfař Lavický si po třetím soutěžním dnu polepšil na 22. pozici

Karel Lavický si po třetím soutěžním dnu olympijské regaty v Enošimě polepšil na 22. místo. Pětatřicetiletý windsurfař zaznamenal své dosud nejlepší dílčí výsledky v soutěži – v první rozjížďce byl devatenáctý a v druhé dokonce šestnáctý.

Karel Lavický
zdroj: Reuters autor: Carlos Barria

"Konečně dorazil ten správný stálý vítr z moře, který všichni celou dobu očekávali. Byl zatím nejsilnější během celého závodu. K tomu byly docela velké vlny jako pozůstatek tajfunu, který prošel včera kolem. Dobře jsem startoval, a tak byly i mé dojezdy lepší," uvedl Lavický.

Lavický, jenž soutěží na své třetí olympiádě, se po volném dnu posunul v průběžném pořadí o dvě pozice. Celkově má 172 bodů a na první dvacítku ztrácí po devíti z dvanácti rozjížděk 23 bodů.

Český jachtař vylepší své dosud nejlepší olympijské umístění, 31. pozici z Ria de Janeiro, neboť v Tokiu startuje jen 25 závodníků.

V průběžném vedení je stále trojnásobný mistr světa Kiran Badloe z Nizozemska, jenž vyhrál třetinu rozjížděk a má 26 bodů.

Ve čtvrtek windsurfaři absolvují závěrečné tři rozjížďky a deset nejlepších postoupí do medailové jízdy, která je na programu v neděli.

"Do finále už to nejspíš nebude, tak zkusím ještě aspoň kousek poskočit v pořadí," dodal Lavický.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články