Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Werthová vyhrála i na šestých Hrách. Německá drezura je nepřekonatelná

Překvapení se nekonalo. Týmová soutěž v drezuře se už počtrnácté v historii olympijských her stala kořistí německého týmu a jeho hvězda Isabelle Werthová získala sedmou zlatou medaili v kariéře. Dvaapadesátiletá jezdkyně pod pěti kruhy vybojovala už jedenáct pódiových umístění a jako teprve třetí sportovkyně po německé kajakářce Birgitt Fischerové a maďarském šermíři Aladáru Gerevichovi se stala šampionkou na šesti různých olympiádách.

Jessica von Bredow-Werndl se svým koněm TSF Dalera
zdroj: Reuters

Historicky nejúspěšnější jezdkyně pod pěti kruhy Werthová s klisnou Bella Rose vytvořily ryze ženský tým s Dorotheou Schneiderovou (Showtime) a Jessicou von Bredowovou-Werndlovou (Dalera). Ve středu se všechny tři představí v individuální soutěži a Werthová by se v případě vítězství s bilancí osmi zlatých a čtyř stříbrných medailí vyrovnala Fischerové v pozici nejúspěšnější německé olympioničky v historii.

Poprvé triumfovala s týmem v Barceloně 1992, v Atlantě o čtyři roky později vedle úspěchu s družstvem získala i dosud jediný olympijský primát v soutěži jednotlivců a pak byla součástí vítězného týmu ještě v Sydney 2000, Pekingu 2008 a Riu 2016.

"Každá medaile má svoji historii. Byl to můj sen startovat v Tokiu s Bellou, vyšlo to a jsem moc pyšná, jak se dnes prezentovala," řekla Werthová o klisně, kterou označila za koně svého srdce a jež se vrátila ke sportu před třemi lety po dlouhodobém zranění. "Šla fantasticky," dodala.

Za vysoce favorizovanými Němkami skončili s velkým odstupem druzí Američané a třetí Britové.

Výsledky drezury družstev

1. Německo (jezdec Von Bredowová-Werndlová/kůň Dalera, Schneiderová/Showtime, Werthová/Bella Rose) 8178,0, 2. USA (Lyleová/Salvino, Peters/Suppenkasper, Schutová-Keryová/Sanceo) 7747,0, 3. Británie (Hester/En Vogue, Fryová/Everdale, Dujardinová/Gio) 7723,0, 4. Dánsko 7540,0, 5. Nizozemsko 7479,5, 6. Švédsko 7210,0, 7. Španělsko 7198,5, 8. Portugalsko 6965,5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články