Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Volnému stylu vévodili domácí zápasníci a favorit Sadulajev

Olympijské zlato mezi volnostylaři váhové kategorie do 97 kg získal ruský favorit Abdulrašid Sadulajev. Ve finále porazil 6:3 Američana Kylea Snydera. V nižší kategorii do 65 kg bral nejvyšší příčku domácí zápasník Takuto Otoguro. Ten zdolal svého soupeře Hadžiho Alijeva z Ázerbájdžánu těsným výsledkem 5:4. V ženské nejnižší kategorii do 50 kilo jasným výsledkem 10:0 ovládla Japonka Jui Susakiová, když rychle přeprala čínskou zápasnici Su Ja-nan.

Hadži Alijev a Takuto Otoguro
zdroj: ČTK/AP autor: Aaron Favila

Pětadvacetiletého velikána zápasnických soutěží Sadulajeva na cestě za dalším velkým úspěchem nezastavila ani nákaza koronavirem, s nímž bojoval v květnu. Rodák z Dagestánu, jenž do roku 2017 držel neporazitelnost téměř čtyři roky, infekci přestál bez problémů.

Sadulajev po zisku zlata v Riu přešel do těžší třídy. Jeho nadvládu ukončil na MS 2017 v Paříži právě jeho dnešní sok Snyder, od té doby už ale ruský zápasník znovu dominuje. Je čtyřnásobným mistrem světa i Evropy a zlato bral i na posledním světovém šampionátu, kde ve finále porazil Šarifa Šarifova z Ázerbájdžánu a Snyder byl třetí.

V Tokiu se musel Šarifov spokojit s pátou příčkou, když prohrál jeden ze dvou zápasů o třetí místo. Bronz vybojovali Ital Abraham Conyedo a Kubánec Reineris Salas.

Teprve dvaadvacetiletý Otoguro si ve finále poradil po tuhém boji s Ázerbájdžáncem Hadžim Alijevem. Světový šampion z roku 2018 Otoguro zvítězil těsně 5:4. Bronzové medaile vybojovali Rus Gadžimurad Rašidov a Ind Badžrang Badžrang.

V nejnižší kategorii do 50 kg mezi volnostylařkami dvaadvacetiletá Japonka Susakiová ve finálovém klání zcela dominovala. Číňanku Sun Ja-nan zdolala 10:0, duel byl ukončen kvůli technické převaze dvojnásobné mistryně světa z let 2017 a 2018 už po 96 sekundách. Třetí skončily Marija Stadniková z Ázerbájdžánu a Američanka Sarah Hildebrandtová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články