TCL V Repre

Srbové senzaci nedopustili a porazili Řeky. Strakonický vodní pólista Faměra medaili nezískal

Vodní pólisté Srbska obhájili zlaté medaile. Trojnásobní mistři světa ve finále porazili Řecko 13:10. Martin Faměra na olympijskou medaili v dresu Španělska nakonec nedosáhl. Úřadující vicemistři světa podlehli v duelu o bronz Maďarsku 5:9 a olympijské vystoupení po vítězné šestizápasové šňůře v základní skupině a čtvrtfinále uzavřeli dvěma porážkami.

Faměra, jenž po šestiletém angažmá v Barceloně získal vloni na jaře i španělský pas, nastoupil do zápasu o třetí místo opět v základní sestavě. Po úvodních dvou čtvrtinách držely týmy vyrovnané skóre, ve druhém poločase ale Španělé už neskórovali, zatímco soupeři přidali další čtyři branky.

Maďarsko, které je s devíti olympijskými tituly nejúspěšnější reprezentací ve vodním pólu, se tak pod pěti kruhy vrátilo na medailové příčky poprvé od Pekingu 2008. V Londýně i Riu de Janeiro skončili Maďaři na pátém místě.

Srbové získali celkově čtvrtou medaili pod pěti kruhy. Ve sbírce mají ještě dva bronzy z Pekingu a Londýna, na stupních vítězů nechybějí na čtvrtých olympijských hrách v řadě. Řekové získali cenný kov poprvé v historii.