Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

Stejná sportoviště i plán. Hry v Tokiu budou mít téměř totožný program jako původní

Sportoviště jsou "ústně zapezpečena" a nemělo by dojít k časovým kolizím. Přeložené olympijské hry v Tokiu budou mít v roce 2021 téměř identický program, jaký byl naplánován na letošek, a budou se odehrávat na stejných sportovištích. Organizátoři Her to potvrdili na zasedání Mezinárodního olympijského výboru, které kvůli koronavirové krizi, jež způsobila i přeložení OH na příští rok, probíhá on-line.

Národní olympijský stadion v Tokiu
zdroj: ČTK/AP

Jak bylo oznámeno už dříve, Hry začnou čtvrtý pátek v červenci, tedy v případě příštího roku 23. července. Letos měl být zahajovací ceremoniál 24. července.

Soutěžní část Her odstartuje už dva dny před slavnostním zahájením 21. července zápasem ženského softbalového turnaje ve Fukušimě. O den dříve oproti letošnímu programu se budou konat i další soutěže, dojde jen k drobným úpravám časů.

Tokijské Hry mají být největší co do počtu soutěží. Do závěrečného ceremoniálu 8. srpna má být předáno rekordních 339 sad medailí ve 33 sportech.

Jednu z největších výzev pro organizátory po odložení Her znamenalo zajištění všech 42 dějišť i na nový termín, protože většina z nich byla už určena na jiný program. Pořadatelé uvedli, že mají všechna sportoviště "ústně zabezpečena".

Maratony a závody v chůzi se budou podle původního plánu konat v Sapporu na severu země kvůli očekávaným vedrům v hlavním olympijském městě Tokiu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy