58. Rally Šumava Klatovy

Ma Lung má páté zlato. Čínský tým ovládl soutěž družstev

Čínští hráči potvrdili, že ve stolním tenise jsou dlouhodobě nejlepší na světě. Tým s rekordmanem Ma Lungem přehrál Německo 3:0, díky čemuž jeho největší hvězda dosáhla na páté olympijské zlato. Ve východoasijském derby o třetí místo vyhrálo Japonsko 3:1 nad Jižní Koreou.

Čínský vítězný tým stolních tenistů
zdroj: ČTK/AP autor: Kin Cheung

Čínu k finálovému vítězství nad nejlepším evropským týmem nasměrovali Sü Sin s Ma Lungem, kteří zdolali jednoznačně 3:0 Tima Bolla s Patrickem Franziskou. V první dvouhře odehrál bronzový ze soutěže jednotlivců Dimitrij Ovtcharov vyrovnaný duel se stříbrným Fan Čen-tungem, který získal rozhodující pátý set 11:3.

Finále ukončil vítěz singlové soutěže Ma Lung výhrou v souboji týmových legend 3:1 nad osminásobným mistrem Evropy ve dvouhře Bollem.

Od zařazení soutěže družstev do olympijského programu v Pekingu 2008 vyhráli Číňané všech sedmnáct zápasů, z toho patnáct 3:0 a dva 3:1.

Stolnímu tenisu vládla Čína

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:

Stolní tenis: Muži - družstva: Finále:
Čína - Německo 3:0
Sü Sin, Ma Lung - Boll, Franziska 3:0 (7, 3, 9), Fan Čen-tung - Ovtcharov 3:2 (-3, 6, -9, 5, 3), Ma Lung - Boll 3:1 (5, 9, -11, 7).
O 3. místo: Japonsko - Korea 3:1
Niwa, Mizutani - I Sang-so, Čong Jong-sik 3:1 (9, -8, 13, 5), Harimoto - Čang U-čin 3:1 (7, -8, 10, 7), Niwa - Čong Jong-sik 0:3 (-3, -8, -7), Mizutani - Čang U-čin 3:0 (12, 9, 8).