Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

Šarounovou zradila stojka a skončila v kvalifikaci, třípolohovou malorážku opanovala Christenová

Před závěrečnou položkou vestoje byla třináctá a útočila na finále, ale nakonec se Nikola Šarounová rozloučila s třípolohovou malorážkou v kvalifikaci na 24. místě. S výkonem 1161 bodů ji od postupu dělilo deset bodů. Ze zisku zlaté medaile se radovala Švýcarka Nina Christenová před dvojicí Rusek Julií Zykovovou a Julií Karimovovou.

Nikola Šarounová
zdroj: czechteam.mall.tv

Šarounová neměla ideální vstup do soutěže a v první sérii vkleče zaznamenala jen 95 bodů ze 100. Ve zbylých se ale zlepšila a se ziskem 388 bodů pronikla do druhé desítky. Vleže nastřílela 395 bodů ze 400 a posunula se na 13. místo. Než zahájila palbu vestoje, před ní střílející soupeřky v nejnáročnější ze tří poloh chybovaly, takže se virtuálně posunula i na devátou příčku.

Sama ale hned na úvod první série trefila osmičku a po dalších šesti devítkách klesla na 20. pozici. Přestože později střelbu ustálila, na lepší než 24. místo to nestačilo. Alespoň však vylepšila v této disciplíně o jednu pozici výsledek z minulých Her v Riu de Janeiro.

Česká střelkyně zaznamenala ve třetím startu nejlepší výsledek na letošní olympiádě. Ve vzduchové pušce obsadila v individuální soutěži 41. a ve smíšených dvojicích s Davidem Hrčkulákem 25. příčku. Jejím olympijským maximem zůstala 18. pozice ve střelbě ze vzduchovky v Riu.

Svou druhou medaili v Tokiu, ale první zlatou, získala Švýcarka Christenová. Sedmadvacetiletá rodačka ze Stansu vylepšila svůj úspěch z úvodního dne Her, kdy při střelbě ze vzduchové pušky skončila bronzová. Vítězku kvalifikace Zykovovou porazila ve finále přesně o dva body.

Sportovní střelba:

Ženy:
Sportovní malorážka 3x40:
1. Christenová (Švýc.) 463,9, 2. Zykovová 461,9, 3. Karimovová (obě Rus.), 4. Duestadová (Nor.), 5. Maddalenová (USA), 6. Beerová (Něm.), 7. Dvoršaková (Slovin.), 8. Arsovičová (Srb.), ...v kvalifikaci 24. Šarounová (ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články