Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Skateboardistka Jacobsová označila podmínky v karanténě na Hrách za "nelidské"

"Nelidské", tak popsala nizozemská skateboardistka Candy Jacobsová podmínky v karanténě na Hrách v Tokiu, kde musí trávit čas po pozitivním testu na koronavirus. Jednatřicetiletá sportovkyně je už osm dnů v izolaci v hotelovém pokoji, na němž nejde otevřít okno.

Candy Jacobsová
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Nemít žádný venkovní vzduch je hrozně nelidské. Je to psychicky ubíjející a rozhodně je to víc, než spousta lidí dokáže unést," uvedla ve videu na Instagramu Jacobsová, jež kvůli nákaze koronavirem přišla o premiéru disciplíny street pod pěti kruhy.

Jacobsová musela opustit olympijskou vesnici a uchýlit se do speciálního hotelu pro infikované sportovce. Až sedmý den se jí podařilo přesvědčit zástupce pořadatelů, aby jí umožnili nadýchat se čerstvého vzduchu. Patnáct minut tak mohla stát pod dohledem u otevřeného okna. "Ten první nádech čerstvého vzduchu byl nejsmutnější a nejkrásnější okamžik mého života," uvedla skateboardistka, jež je stále pozitivní na covid-19.

Na podmínky si stěžovali i někteří z českých sportovců, kteří se museli minulý týden uchýlit do izolace kvůli nákaze v leteckém speciálu z Prahy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články