Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Němka Bredowová-Werndlová si na koni podmanila závod jednotlivců

Jenom den po triumfu v týmové soutěži v drezuře vyhrála německá jezdkyně Jessica von Bredowová-Werndlová v Tokiu individuální závod. Druhá skončila její slavná krajanka Isabell Werthová, které tak o jedno místo uniklo osmé olympijské zlato. Bronz získala Britka Charlotte Dujardinová, šampionka z Ria de Janeiro.

Jessica von Bredowová-Werndlová
zdroj: ČTK/AP

Olympijská debutantka Von Bredowová-Werndlová předvedla s klisnou Dalerou vítěznou jízdu na melodii z oscarového filmu La La Land. "Místy jsem si připadala, že si hraju s ohněm, že to je tanec na ostří nože. Říkala jsem si: Jak daleko můžu zajít? Kolik rizika si můžu dovolit? Ale všechno to vyšlo," hlásila nadšená Von Bredowová-Werndlová po soutěži.

Její dvaapadesátiletá reprezentační kolegyně Werthová byla stříbrná v individuální drezuře na pátých Hrách za sebou a těžko skrývala zklamání: "(Klisna) Bella byla fantastická. Nevím, co jsem mohla udělat lépe. Na konci jsem si chvíli myslela, že jsem to dokázala, ale přece jen to nestačilo," uvedla individuální vítězka z Atlanty 1996.

Werthové se tak těsně nepodařilo v historické tabulce nejúspěšnějších německých olympioniků vyrovnat Birgit Fischerové. Hvězdná jezdkyně má na kontě sedm zlatých a pět stříbrných medailí, bývalá kanoistka vybojovala osm zlatých a čtyři stříbrné.

Jezdectví:

Drezura - jednotlivci: 1. Von Bredowová-Werndlová (Něm./kůň Dalera) 91,732, 2. Werthová (Něm./Bella Rose) 89,657, 3. Dujardinová (Brit./Gio) 88,543, 4. Dufourová (Dán./Bohemian) 87,507, 5. Schutová-Keryová (USA/Sanceo) 84,300, 6. Gal (Niz./Total Us) 84,157, 7. Kruthová (Dán./Danciera) 83,329, 8. Hester (Brit./En Vogue) 81,818.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články