Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP USA

Číňanka Jün-siou ovládla derniéru windsurfingové třídy RS:X, radoval se i Badloe

Posledními olympijskými vítězi ve windsurfingové třídě RS:X jsou Nizozemec Kiran Badloe a Číňanka Lu Jün-siou. V RS:X se letos bojuje pod pěti kruhy počtvrté a naposledy, od Paříže 2024 bude v programu jiná windsurfingová kategorie iQFoil.

Jachtařka Lu Jün-siou
zdroj: ČTK/AP

Šestadvacetiletý Badloe splnil v Enošimě roli největšího favorita. Trojnásobný mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy měl už po dvanácti rozjížďkách tak výrazný náskok, že mu k zisku zlata stačilo medailovou jízdu pouze dokončit bez diskvalifikace.

Badloe byl nakonec druhý a se ziskem 37 bodů zvítězil se stejně velkým náskokem před Thomasem Goyardem z Francie. Třetí skončil Číňan Pi Kchun.

Do medailové jízdy pro deset nejlepších nepostoupil Karel Lavický. Jediný zástupce českého jachtingu na letošních OH obsadil po dvanácti rozjížďkách 22. místo.

Mnohem vyrovnanější byl boj o zlato mezi ženami. Pětadvacetiletá Lu Jün-siou se ziskem 36 bodů porazila o dva body šampionku z Ria de Janeiro Charline Piconovou z Francie, jež při rovnosti bodů s Britkou Emmou Wilsonovou získala stříbro díky vítězství v medailové jízdě.

Jachting - RS:X:

Ženy: 1. Lu Jün-siou (Čína) 36 b., 2. Piconová (Fr.) 38, 3. Wilsonová (Brit.) 38, 4. Maggettiová (It.) 66, 5. De Geusová (Niz.) 72, 6. Spychaková (Izr.) 85, 7. Buhlová-Hansenová (Dán.) 93, 8. Hei Man H V Chan (Hong.) 95.

Muži: 1. Badloe (Niz.) 37, 2. Goyard (Fr.) 74, 3. Pi Kchun (Čína) 75, 4. Cohen (Izr.) 76, 5. Camboni (It.) 76, 6. Myszka (Pol.) 79, 7. Squires (Brit.) 82, 8. Sanz Lanz (Švýc.) 100.

Hlavní zprávy