Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

"Finta" ala Tyson v Tokiu. Maročan zkusil kousnout soupeře do ucha, ten se ho zastal

Legendární boxer Mike Tyson našel svého následovníka. Ne však, co se dominantních výkonů týče, ale ve směru jednoho z kontroverzních činů. Maročan Junis Baalla byl diskvalifikován po prohraném zápase z olympijského turnaje v Tokiu za to, že se pokusil kousnout do ucha svého novozélandského soupeře Davida Nyiku. Ten se ho později na sociálních sítích zastal.

David Nyika
zdroj: REUTERS autor: Ueslei Marcelino

Frustrovaný Baalla se dopustil nesportovního chování v závěru zápasu 3. kola ve váze do 91 kg za prakticky rozhodnutého stavu v jeho neprospěch. Soupeře si podržel pažemi a s otevřenou pusou zaútočil na jeho pravé ucho, čímž připomněl slavný skandál z profesionálního boxu, kdy v roce 1997 Mike Tyson skutečně Evanderovi Holyfieldovi část boltce ukousl.

Nyika soupeři včas uhnul a vyhrál zápas jednomyslně 5:0 na body. Během duelu si rozhodčí Baallova ataku nevšimli, ale po zápase Maročana za "nepřijatelný čin" diskvalifikovali.

Baalla si následně na sociálních sítích postěžoval, že ho novozélandští fanoušci zasypávají nenávistnými zprávami, až se ho musel jeho soupeř zastat. "V žáru bitvy z lidí vychází to nejlepší i nejhorší. Je to součást sportu. Svého soupeře si vážím a chápu jeho frustraci. Prosím, nepište mu, pokud mu nemáte co říct pozitivního," napsal Nyika na instagramu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články