Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví 2024

Spilkové se povedl vstup do turnaje, dělí se o sedmé místo

Kláře Spilkové se první kolo golfového turnaje vydařilo. Zatím je průběžně na děleném sedmém místě se skóre -2. Na vedoucí Švédku Madelene Sagströmovou ztrácí tři rány. O druhou příčku se dělí s odstupem jedné rány světová jednička Nelly Kordová z USA.

Klára Spilková se v prvním hracím dnu kryla deštníkem proti tokijskému žáru
zdroj: ČTK/AP

"Je to určitě fajn," uvedla šestadvacetiletá Spilková po prvním dnu. "Říkala jsem, kdyby to bylo do desítky, tak by to bylo skvělé. Beru to. Zůstávám ale uzemněná a chci hrát dál skvělý golf, který umím. Ale pořád je to golf, přijdou špatné rány, i ty dobré, záleží."

Před pěti lety skončila Spilková na Hrách v Riu de Janeiro na 48. místě. V Japonsku chce umístění vylepšit a v prvním kole ukázala své schopnosti. Na první devítce dokázala na dvě bogey vždy zareagovat birdie a na druhé devítce zapsala dvě birdie.

Je nám líto, video expirovalo.
Spilková se po 1. kole dělí o sedmé místo

"Přicházela jsem s otevřeným srdcem. Nevěděla jsem, co mě čeká i s ohledem na počasí. Jsme tady už týden, ale ráno bylo opravdu velké horko. Snažila jsem se zůstávat v přítomném okamžiku, nepřemýšlela jsem, co bylo a co bude. Spadlo mi pár krásných dlouhých patů. Za to jsem moc vděčná, tak dlouhé paty nepadají pokaždé, musíte mít den," usmála se.

V nabité konkurenci elitních golfistek je Spilková sedmá společně s dalšími osmi hráčkami. Skóre -2 po kole odevzdala například i obhájkyně zlaté medaile Korejka Pak In-pe.

Sagströmová, vítězka loňského turnaje LPGA v Gainbridge, na kterém si Spilková osmým místem vylepšila své maximum v americké sérii, ani jednou nechybovala a měla pět birdie. Kordová dala ještě o birdie víc, ale udělala dvě bogey. Na druhém místě je společně s Aditi Ašokovou z Indie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články