Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Skateboarding je v režii domácích. Další japonské zlato bere Josozumiová

První olympijskou vítězkou ve skateboardingu v disciplíně park se stala Japonka Sakura Josozumiová. Domácí zatím v Tokiu ovládli všechny tři soutěže. Josozumiová navázala na triumfy Horigomeho a Nišijové.

Je nám líto, video expirovalo.
Josozumiová ovládla disciplínu před krajankou Hirakiovou

Devatenáctiletá Josozumiová byla sice z tria Japonek nejhorší  celkově čtvrtá  v kvalifikaci, ale hned v první ze tří finálových jízd dostala nejvyšší známku dne 60,09 bodu.

"Zlato jsem získala díky tomu, že jsem udělala dvakrát za sebou 540. Doufám, že díky našim výkonům bude skateboarding v Japonsku hodně populární," uvedla mistryně světa z roku 2018 Josozumiová, jež za sebou nechala mnohem mladší soupeřky.

Stříbro získala její dvanáctiletá krajanka Kokona Hirakiová, které zhruba o bod unikla šance stát se nejmladší olympijskou vítězkou v historii. Bronz v závěrečné finálové jízdě vybojovala třináctiletá Britka Sky Brownová, jež byla stejně jako Hirakiová nejmladší reprezentantkou své země v dějinách OH a obě jsou nyní nejmladšími národními medailistkami. Bez medaile zůstala na čtvrtém místě třetí z Japonek, vítězka kvalifikace a úřadující mistryně světa patnáctiletá Misugu Okamotová.

Nejmladší profesionální skateboardistce na světě Brownové nevyšly dvě první finálové jízdy a medaili si zajistila až na poslední chvíli. "Jsem strašně šťastná. Dvakrát jsem spadla při stejném triku, takže jsem si řekla: 'Musím to zvládnout'. I když jsem upřímně nedoufala, že to dám, povedlo se mi to a jsem nadšená," řekla dcera britského otce a japonské matky, jež měla loni v květnu těžký pád z rampy, při němž si zlomila kůstky v lebce.

Josozumiová navázala na triumfy Juta Horigomeho a Momidži Nišijové, kteří minulý týden ovládli Ariake Urban Sports Park v disciplíně street. V ní skateboardisté jezdí na "městských" překážkách, jako jsou zábradlí či schody, zatímco v parku předvádějí triky na rampách.

V kvalifikaci i osmičlenném finále parku absolvují závodníci tři jízdy po 45 sekundách, přičemž se jim počítá nejlepší výsledek. Ve čtvrtek budou o závěrečnou sadu medailí bojovat muži.

Skateboarding:

Ženy - park:

1. Josozumiová 60,09 b., 2. Hirakiová (obě Jap.) 59,04, 3. Brownová (Brit.) 56,47, 4. Okamotová (Jap.) 53,58, 5. Olsenová (Austr.) 46,04, 6. Wettsteinová (USA) 44,50, 7. Varellaová 40,42, 8. Aspová (obě Braz.) 37,34.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články