Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS Německo

Seemanová první cíl splnila a postoupila na kraulařské dvoustovce do semifinále

Česká plavkyně Barbora Seemanová postoupila z rozplavby na kraulařské dvoustovce na olympijských hrách do úterního semifinále. S časem 1:56,38 skončila na 7. místě. Postoupila i Kristýna Horská, v polohovém závodu na 200 metrů si zajistila semifinále časem 2:12,21 a skončila na 16. místě.

Seemanová o 11 setin sekundy zaostala za vlastním českým rekordem, který vytvořila letos v květnu při triumfu na mistrovství Evropy v Budapešti. V Tokiu rodačka z Prahy vyhrála třetí ze čtyř rozplaveb a byla celkově nejlepší ze všech Evropanek.

Rychlejší byly jen ve druhé rozplavbě obhájkyně triumfu Američanka Katie Ledecká, Kanaďanka Penny Oleksiaková a Australanka Madison Wilsonová a ve čtvrté dnešní přemožitelka Ledecké z ranního finále čtyřstovky Ariarne Titmusová také z Austrálie, další Kanaďanka Summer McIntoshová a Číňanka Jang Ťün-süan.

Horská skončila ve čtvrté rozplavbě sedmá a o 40 setin sekundy si vylepšila osobní rekord z listopadu loňského roku z Taškentu. Za českým rekordem Barbory Závadové ze srpna 2018 z mistrovství Evropy v Glasgow zaostala o 56 setin sekundy.

Před sedmnáctou Maďarkou Dalmou Sebestyénovou měla Horská náskok 21 setin sekundy. Sebestyénová obsadila páté místo ve druhé rozplavbě, v které byla i vítězka Kate Douglassová z USA (2:09,16).

Pro Seemanovou i Horskou to bylo druhé představení pod pěti kruhy. V sobotu plavaly ve štafetě na 4x100 metrů volný způsob, v které spolu s nimi startovaly Barbora Janíčková a Anika Apostalon. České kvarteto obsadilo předposlední 14. místo.

Plavání - rozplavby s českou účastí:

Ženy:

200 m v.zp.: 1. Ledecká (USA) 1:55,28, ...7. Seemanová (ČR) 1:56,38 - postoupila do semifinále.

200 m pol. z.: 1. Douglassová (USA) 2:09,16, ...16. Horská (ČR) 2:12,21 - postoupila do semifinále.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články