Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Sedm měsíců? Ne, stačí dva. Judista Riner si přetrhl vaz v kolenu, ale už je zpět

Velká judistická hvězda, Francouz Teddy Riner, krátce před začátkem olympijských her v Tokiu oznámil, že si v únoru přetrhl zkřížený vaz v kolenu. Obhájce olympijského zlata z Londýna a Ria de Janeiro v nejtěžší kategorii a jeden z velkých soupeřů Lukáše Krpálka se však po vážném zranění vrátil k tréninku už po dvou měsících.

Teddy Riner
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Myslel jsem si, že mě čeká sedmiměsíční pauza, což by znamenalo pro olympiádu konec," řekl agentuře AFP Riner, jenž se zranil během tréninkového kempu v Maroku.

Po návratu do Francie mu lékaři řekli, že si musí dát tříměsíční přestávku. "Ale já jim odpověděl, že to není možné. Věděl jsem totiž jednu věc, že kdykoli jsem se během kariéry zranil a lékaři mi třeba řekli, že to vypadá na čtyři týdny, tak jsem byl v podstatě zdravý už za dva," uvedl dvaatřicetiletý Riner.

Desetinásobný mistr světa se v posledních letech objevoval na tatami jen sporadicky. Na olympijském turnaji proto nebude mezi nasazenými a už na úvod se může teoreticky střetnout s českou nadějí Krpálkem, jenž do nejtěžší kategorie přestoupil po vítězství v Riu ve váze do 100 kg.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články