Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

S koncem olympijských her končí i pražský a brněnský festival. Příprava teď směřuje na zimní olympiádu

Po šestnácti dnech zhasl nad Tokiem olympijský oheň. Odložených her se zúčastnilo přes 11 tisíc sportovců, rozdáno bylo rekordních 339 medailových sad. S některými českými olympioniky se fanoušci setkávali na festivalech v Brně a Praze. Nejatraktivnější byla v pražské Stromovce návštěva zlatého judisty Lukáše Krpálka. "Na festival dorazilo během olympijských her zhruba 30 olympioniků," přibližuje koordinátor Olympijského festivalu Praha Richard Mrázek.

Česká tyčkařka Kateřina Janků pózuje při otevření Olympijského festivalu
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Poslední olympijský den do hlavního města a festivalu ve Stromovce dorazili dorazili mimo jiné bronzoví deblkajakáři Josef Dostál a Radek Šlouf, judista David Klammert nebo dálkový plavec Matěj Kozubek.

Festivalové olympijské týdny

Někteří olympionici se v průběhu her do dějiště festivalu i vraceli, uvedl Mrázek. Kapacita návštěvníků byla kvůli covidu omezena na dva a půl tisíce. 

"Připravili jsme 48 sportovních stanovišť," shrnuje Mrázek. Populární podle něj byla u návštěvníků lukostřelba nebo šerm, tedy méně dostupné sporty. Zmínil také letní variantu curlingu, kterou ocenili zejména rodiče. 

Všechny síly teď organizační tým směruje k zimě, kdy se uskuteční zimní olympijské hry v Číně. Sportovní svátek v Pekingu je na programu od 4. do 20. února 2022.

Je nám líto, video expirovalo.
Na Adama Ondru čekaly na olympijském festivalu v Brně davy fanoušků
Je nám líto, video expirovalo.
Do Prahy se vrátili kajakáři Dostál se Šloufem a další olympionici
Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy

Nejčtenější články