Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Pro zlato v moderním pětiboji si doběhla Britka Frenchová

Olympijskou vítězkou v moderním pětiboji se v Tokiu stala Britka Kate Frenchová, jež do závěrečné kombinované disciplíny vstupovala z pátého místa. Stříbro získala šampionka z Londýna 2012 Laura Asadauskaitéová z Litvy, pro bronz si doběhla Maďarka Sarlota Kovácsová.

Je nám líto, video expirovalo.
Olympijskou vítězkou v moderním pětiboji je Britka Frenchová

Třicetiletá Frenchová vybojovala první velké individuální zlato v kariéře v olympijském rekordu 1385 bodů. Pátá žena z Ria tak navázala na triumf krajanky Stephanie Cookové, jež zvítězila při premiéře ženského moderního pětiboje v Sydney 2000.

Ještě větší posun se v závěrečném běhu se střelbou povedl sedmatřicetileté Asadauskaitéové, jež byla po parkuru až třináctá.

Absolutně nejlepším výkonem ze všech 36 závodnic si ale čtyřnásobná individuální mistryně Evropy doběhla pro druhou olympijskou medaili v kariéře. Za Frenchovou zaostala o 15 sekund, Kováscová byla další dvě sekundy za ní.

Moderní pětiboj tvoří také šerm a plavání. Na letoších hrách se poprvé konal na jednom místě, na ploše Tokijského stadionu. V sobotu budou o medaile bojovat muži včetně Jana Kufa a Martina Vlacha.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články