Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Plavec Van den Burgh: Nakažený sportovec nemá šanci dostat se před Hrami do formy

Nákazu novým typem koronaviru prodělal také olympijský vítěz z Londýna Cameron van der Burgh. A jihoafrický plavec o ní hovoří jako o jedné z nejhorších životních zkušeností. Jedenatřicetiletý bývalý elitní prsař má po čtrnáctidenním boji s COVID-19 už jen mírnější příznaky. I pro vrcholové sportovce podle něj znamená nemoc znatelnou ztrátu kondice a douhodobě znemožní plnohodnotný trénink.

Cameron Van Der Burgh
zdroj: ČTK/AP

"Nejhorší virus, jakému jsem kdy čelil. Přitom jsem mladý, žiju zdravě a jako sportovec a nekuřák mám silné plíce. Nejhorší příznaky, zejména vysoká horečka, už odezněly, ale pořád kašlu a jsem nesmírně unavený. I normální chůze mě vyčerpá na několik hodin," napsal na Twitteru.

Soudí, že sportovci, kteří se nakazí, nemají šanci se do červencového začátku olympijských her v Tokiu dostat do potřebné formy.

"Ta kondiční ztráta je nezměrná. Samozřejmě čím blíž k Hrám, tím by to bylo horší. Ale pokud by se i s příznaky snažili pokračovat v tréninku, byl by to ohromný risk," řekl. V neděli však už i vedení MOV připustilo, že o odkladu Her uvažuje.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy