BBV po 25 letech

Olympijský turnaj badmintonistů ve smíšené čtyřhře ovládli Číňané

Duel čínských párů ve finále olympijského turnaje badmintonistů ve smíšené čtyřhře vyhráli vicemistři světa z roku 2018 Wang I-lu a Chuang Tung-pching. Druhý nasazený pár porazil po dramatickém boji dvojnásobné světové šampiony Čeng S'-wej, Chuang Ja-čchiung 2:1 na sety.

Wang I-lu a Chuang Tung-pching se radují z olympijského zlata
zdroj: Reuters autor: Hamad I Mohammed

Čínští badmintonisté doufají v Tokiu v návrat na olympijské výsluní, z něhož v Riu de Janeiro ustoupili.

Zatímco v Londýně získali Číňané všech pět zlatých medailí, v Brazílii se museli spokojit se dvěma.

Bronz v Tokiu vybojovali domácí Juta Watanabe a Arisa Higašinová, kteří hladce 2:0 zdolali pár Tang Chun Man, Tse Ying Suet z Hongkongu.

Výsledky smíšené čtyřhry badmintonistů:

Finále: Wang I-lu, Chuang Tung-pching (2-Čína) - Čeng S'-wej, Chuang Ja-čchiung (1-Čína) 2:1 (17, -17, 19)

o 3. místo: Watanabe, Higašinová (Jap.) - Tang Chun Man, Tse Ying Suet (Hong.) 2:0 (17, 21).