Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Maďarsko

Olympijský plán B neexistuje, říkají organizátoři. Hry musí začít v červenci 2021

Olympijské hry už jednou musely být odloženy a s dalším zdržením se nepočítá. Uvedli to japonští organizátoři. Podle mluvčího organizačního výboru se vychází výhradně z předpokladu, že o rok odložený sportovní svátek začne 23. července 2021. 

Olympijské kruhy před japonským olympijským muzeem
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Stanislav Kogiku

"Pracujeme na novém cíli, žádný plán B nemáme," komentoval Masa Takaja možnost, že by situace ve světě i v Japonsku samotném neumožnila dodržet ani nový termín Her.

Tuto středu mělo do zahájení Her v původním termínu zbývat 100 dní, s přetrvávající pandemií nemoci COVID-19 se nyní začaly objevovat spekulace, zda se olympiáda uskuteční alespoň za 15 měsíců.

Už v pátek výkonný ředitel organizačního výboru Toširo Muto uvedl, že vzhledem k nouzovému stavu v zemi nemusí ani roční odklad stačit.

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach ale řekl v rozhovoru pro Die Welt, že stanovený termín je nejzazší možný a další posun nepřipadá v úvahu.

"Dnes mohu říct jen to, že nový termín olympiády i paralympiády byl čerstvě stanoven a (organizační výbor) Tokio 2020 a všechny zúčastněné strany dělají vše, co je v jejich silách, aby Hry uspořádaly v příštím roce," konstatoval v této souvislosti Takaja. 


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy