Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Olympijskou lezeckou stěnu v Tokiu otestovali amatéři

První test má za sebou olympijská lezecká aréna. Pořadatelé Her v Tokiu, kteří v poslední době museli řadu testovacích soutěží kvůli riziku šíření koronaviru zrušit nebo odložit, uspořádali závod ve sportovním lezení. Akci ale provázela řada omezení: přístup na ni neměli fanoušci a neúčastnili se jí špičkoví reprezentanti.

Lezecká stěna pro OH v Tokiu
zdroj: ČT4/AP autor: Eugene Hoshiko

Prověrku sportoviště, na němž by měli v létě bojovat poprvé v historii o olympijské medaile sportovní lezci včetně českého favorita Adama Ondry, obstarali amatérští lezci. Zúčastnit se ale mohli až po důkladné zdravotní prohlídce.

V Japonsku jsou momentálně kvůli epidemii koronaviru zrušeny všechny sportovní i další akce, na nichž se předpokládá velká koncentrace lidí. Zahájení sezony fotbalové ligy je odloženo zatím na 18. března, přípravné zápasy baseballistů či tradiční jarní soutěže sumistů se mohou konat jen bez diváků. Uzavřeny zůstávají i školy.

Mezinárodní olympijský výbor i pořadatelé jsou ale přesvědčeni, že olympijské hry začnou podle plánu 24. července a paralympijské 25. srpna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy