Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Olympijské hry budou jiné. Musíme zjednodušit, co se dá, apeluje tokijská guvernérka

Odložené Hry v Tokiu pravděpodobně nebudou vypadat stejně, jako kdyby se konaly v letošním původním termínu. Tokijská guvernérka Juriko Koikeová uvedla, že budou muset být "zjednodušené". Organizátoři už podle ní debatují o plánovaných změnách oproti tradičnímu způsobu pořádání Her.

zdroj: ČTK/AP autor: Jae C. Hong

Jedním z opatření by mohlo být povinné testování na koronavirus metodou PCR nejen pro sportovce a členy výprav, ale i pro diváky. Omezen by také mohl být pohyb sportovců v olympijské vesnici či počet diváků na sportovištích, napsal deník Jomiuri s odkazem na zdroje z vlády a organizačního výboru.

Tokijská guvernérka detaily nekomentovala, ale uvedla, že tyto debaty jsou potřebné. "Pořádání olympijských a paralympijských her bude vyžadovat podporu a pochopení tokijských a japonských občanů. Proto musíme zracionalizovat, co se zracionalizovat dá, a zjednodušit, co se dá zjednodušit," řekla Koikeová.

V květnu člen koordinační komise Mezinárodního olympijského výboru John Coates varoval, že v případě setrvalé hrozby koronavirové nákazy budou muset být tokijské Hry hodně jiné než obvykle.

Olympijské hry byly odloženy z letošního léta na 23. července až 8. srpna příštího roku. Je to nejzazší termín, odklad o další rok už možný není.

Novým typem koronaviru se nakazilo více než 6,4 milionu lidí na světě a zhruba 380 tisíc s ním zemřelo. V Japonsku hlásili 17 tisíc nakažených a 900 úmrtí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy