Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf

Olympijské hry 2032? MOV doporučuje Brisbane

Australské Brisbane má velmi dobrou šanci stát se hostitelem letních olympijských her. Jeho kandidaturu doporučil Mezinárodní olympijský výbor. O přidělení pořadatelství rozhodnou členové výboru 21. července v Tokiu před zahájením odložených her. Pro město ve státě Queensland na východním pobřeží hovoří praktické důvody.

Město Brisbane
zdroj: ČTK/AP autor: Mark Baker

Brisbane by se tak mohlo stát prvním hostitelem olympijských her zvoleným podle nového systému, který má snížit náklady na přípravu projektů a kampaní uchazečů a celý proces i urychlit. MOV vybral Brisbane jako preferovaného partnera pro vyjednávání o hostitelství už v únoru a v předchozích měsících speciální komise kandidaturu posuzovala.

Po letošním Tokiu se další letní hry uskuteční v roce 2024 v Paříži a v roce 2028 v Los Angeles. Zájem o první volnou letní olympiádu vedle Brisbane vyjádřily například Budapešť, Dauhá, Indonésie nebo německá oblast Porýní a Porúří.

Australská kandidatura s centrem v Brisbane má výhodu v tom, že řada budoucích olympijských sportovišť už existuje, v době her by zde mělo být příjemné počasí a má zkušenosti s pořádáním velkých sportovních akcí. V roce 2018 hostil australský stát Queensland Hry Commonwealthu.

Je nám líto, video expirovalo.
Olympijské hry 2032? MOV doporučuje Brisbane
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy