Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svatohorský Downtown

Olympijské hry 2032? MOV doporučuje Brisbane

Australské Brisbane má velmi dobrou šanci stát se hostitelem letních olympijských her. Jeho kandidaturu doporučil Mezinárodní olympijský výbor. O přidělení pořadatelství rozhodnou členové výboru 21. července v Tokiu před zahájením odložených her. Pro město ve státě Queensland na východním pobřeží hovoří praktické důvody.

Město Brisbane
zdroj: ČTK/AP autor: Mark Baker

Brisbane by se tak mohlo stát prvním hostitelem olympijských her zvoleným podle nového systému, který má snížit náklady na přípravu projektů a kampaní uchazečů a celý proces i urychlit. MOV vybral Brisbane jako preferovaného partnera pro vyjednávání o hostitelství už v únoru a v předchozích měsících speciální komise kandidaturu posuzovala.

Po letošním Tokiu se další letní hry uskuteční v roce 2024 v Paříži a v roce 2028 v Los Angeles. Zájem o první volnou letní olympiádu vedle Brisbane vyjádřily například Budapešť, Dauhá, Indonésie nebo německá oblast Porýní a Porúří.

Australská kandidatura s centrem v Brisbane má výhodu v tom, že řada budoucích olympijských sportovišť už existuje, v době her by zde mělo být příjemné počasí a má zkušenosti s pořádáním velkých sportovních akcí. V roce 2018 hostil australský stát Queensland Hry Commonwealthu.

Je nám líto, video expirovalo.
Olympijské hry 2032? MOV doporučuje Brisbane
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články