Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Olympiáda začne 23. července 2021, uvedla japonská televize. Rozhodne se příští týden

Odložené olympijské hry v Tokiu by podle japonských médií mohly začít 23. července 2021. Konečné rozhodnutí má padnout už do konce příštího týdne. Podle japonské státní televize NHK je právě tento den upřednostňovaným datem pořadatelů pro slavnostní zahájení, skončit by hry měly 8. srpna. 

Olympijské kruhy před japonským olympijským muzeem
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Stanislav Kogiku

Gigantická sportovní akce by se v takovém případě uskutečnila téměř přesně rok po svém původním termínu. Letos se měly hry konat od 24. července do 9. srpna, v minulém týdnu byly ale odloženy na příští rok kvůli pandemii nového typu koronaviru.

NHK odkazuje na informace z organizačního výboru, podle nichž je červencový termín začátku olympiády nejpravděpodobnější scénář. Šéf pořadatelů Joširo Mori televizi řekl, že už v průběhu jednoho týdne by mohlo padnout první rozhodnutí.

Je nám líto, video expirovalo.
Bach: Hledání nového termínu OH bude vyžadovat oběti a kompromisy

O konkrétním termínu ale nehovořil. "Hry by se měly uskutečnit v létě, takže bychom měli přemýšlet o době mezi červnem a zářím," řekl agentuře Kjódó.

Podle amerického listu New York Times už o daném letním termínu panuje mezi japonskými pořadateli a Mezinárodním olympijským výborem (MOV) shoda. Paralympijské hry by se pak měly uskutečnit od 24. srpna do 5. září 2021. MOV se oficiálně nevyjádřil, mluvčí Mark Adams označil informace za spekulace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy