Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Peter Šťastný

OH v ČT? Přes 300 hodin přenosů a studio v Tokiu. Výrazně posílíme mobilitu reportérů, slibuje Záruba

Bude to zase velké. Česká televize připravuje opět bohaté olympijské vysílání. Divákům nabídne přes 300 hodin přímých přenosů, chybět nebude studio v místě konání. Zatímco pořadatelé Tokia finišují s přípravami, konkrétní program získá jasnější obrysy až po konečné nominaci českých sportovců. Už teď je ale jisté, že o nic podstatného z českého tábora sportovní příznivci na obrazovkách ČT sport v srpnu nepřijdou.

zdroj: ČTK/AP

"Teď jsme ve fázi finalizace personálního obsazení. Stejně jako na minulých Hrách máme 30 akreditací. Co posilujeme výrazně, je mobilita reportérů a jejich počet," řekl šéfkomentátor Robert Záruba, který na projektu olympijského vysílání pracuje více než rok.

Důraz bude jako vždy kladen na výkony českých sportovců. "Naší úlohou je ztvárňovat především českou stopu a zajistit to, že nepřijdeme o nic podstatného a že všechno, co se týká našich reprezentantů, divákům ukážeme," uvedl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

"Chceme být více v místech, kde se olympiáda děje, živě. Zprostředkovat okamžitě po dokončení jednotlivých závodů rozhovory s našimi závodníky," podtrhl Ponikelský.

Je nám líto, video expirovalo.
Jak se ČT sport připravuje na OH v Tokiu?

V Tokiu podobně jako na všech olympijských hrách od Londýna 2012 bude mít Česká televize své studio. "Spojení Česká televize – česká výprava je základem a smyslem studia," zdůraznil Záruba.

ČT je majitelem sublicence, a tak bude podobně jako z Pchjongčchangu vysílat jen na programu ČT sport. I tak nebude málo přímých přenosů.

"Je to 320 hodin. Když si to vydělíme 16, je to skutečně dostatečný počet, aby to pokrylo celou soutěžní dobu," přiblížil vedoucí zahraničních operací ČT Vladimír Drbohlav.

Konkrétní program vysílání je stále nejasný. Čeká se až na finální nominaci českých sportovců.

"Naším cílem je zachytit všechny starty českých olympioniků s tím, že někde se logicky dostaneme do situace, kdy se budou překrývat a kdy budeme volit, že jeden bude v živém vysílání a ten druhý bude pokud možno co nejdříve ze záznamu," vysvětlil Drbohlav.

Slavnostní zahájení Her je v Tokiu na programu v pátek 24. července a o medaile budou sportovci bojovat do 9. srpna.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy