Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Obhájkyně volejbalového zlata Číňanky proti Rusku poprvé bodovaly, k čtvrtinále ale mají stále daleko

Úřadujícím olympijským šampionkám z Ria de Janeiro Číňankám hrozí, že na volejbalovém turnaji v Tokiu vůbec nepostoupí ze základní skupiny. Po třech porážkách mají na kontě jediný bod, který vydřely porážkou 2:3 s Ruskem. K udržení šance na čtvrtfinále Čína potřebuje kromě poslední Argentiny bodovat i proti dosud suverénním Italkám.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalistky Číny musí při obhajobě zlata bojovat o postup

Účast ve vyřazovacích bojích už mají naopak jistou mistryně světa Srbky, které svou bezchybnou bilanci potvrdily hladkou výhrou nad Keňou.

Obhájkyně stříbrných medailí nyní čeká duel s druhým týmem skupiny A Brazílií, která zatím ztratila bod jen při pětisetové výhře nad Dominikánskou republikou. Brazilské volejbalistky přehrály domácí Japonky 3:0 a rovněž mají postup do čtvrtfinále jistý.

"Všechny si uvědomujeme, že tu máme velké ambice. Od roku 2015 jsme vyhrály mistrovství světa, byly dvakrát evropské šampionky, takže od této olympiády očekáváme hodně. Na tohle jsme se chystaly pět let," řekla srbská smečařka Bianka Bušaová.

Ve skupině B mají po třech zápasech jistou účast ve čtvrtfinále Italky, které stejně jako Srbky zatím nezaváhaly a porazily 3:0 Argentinu. Dál půjdou i Američanky, které poprvé ztratily a v duelu s Tureckem uspěly až po pětisetové bitvě.

Výsledky olympijského turnaje volejbalistek:

Skupina A: Jižní Korea - Dominikánská republika 3:2 (20, -17, 18, -15, 12), Srbsko - Keňa 3:0 (21, 11, 20), Japonsko - Brazílie 0:3 (-16, -18, -24).

Skupina B: Itálie - Argentina 3:0 (21, 16, 15), Čína - Rusko 2:3 (-17, 23, 20, -27, -12), USA - Turecko 3:2 (19, 20, -17, -20, 12).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články