Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Nový termín Her je logický, soudí ČOV. Na přípravu bude dostatek času, věří Kejval

Logické. Tak vidí Český olympijský výbor (ČOV) posunutí olympijských her takřka přesně o rok. Pořadatelům i sportovcům to alespoň poskytne maximální možný čas na přípravu a nejméně ovlivní termínovou listinu. Léto navíc podle ČOV vyhovuje i převážné většině sportovců. Jeho předseda Jiří Kejval bude v úterý 31. 3. od 12:30 hostem pořadu Studio ČT sport.

Olympijské kruhy v centru Tokia
zdroj: ČTK/AP

Japonští organizátoři po dohodě s Mezinárodním olympijským výborem oznámili, že olympijské hry začnou příští rok 23. července a potrvají do 8. srpna. Letos měly být v takřka totožném termínu, pouze o den později.

"Posunutí konání olympijských her o rok je logickým krokem z mnoha důvodů. Organizátorům i všem ostatním poskytne maximální možný čas na přípravu v současné situaci, která je nejistá, umožní dokončení kvalifikací a také co nejméně ovlivní sportovní kalendář," uvedl předseda ČOV Jiří Kejval.

Zásadní je rychlé rozhodnutí, které dá všem aktérům přesný časový rámec. "Od konkrétního termínu se můžeme odrazit a připravovat se naplno," poznamenal Kejval.

Je nám líto, video expirovalo.
Kejval: Už alespoň víme, na čem jsme. Teď jde o to vyčíslit škody

Organizační záležitosti kolem českého olympijského týmu má na starosti především sportovní ředitel ČOV Martin Doktor, který je šéfem olympijské mise.

"Komunikovali jsme se sportovci společně s komisí sportovců ČOV. Několika se zamlouval spíše jarní termín, ale převážné většině vyhovuje ten letní," doplnil Doktor.

S přípravami nyní vyčkává na nové termíny různých uzávěrek od pořadatelů. "Řada věcí je stále v běhu, něco jsme již nachystali a na rok to musíme zakonzervovat a něco prostě odložíme," uvedl sportovní ředitel.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy