Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nejprve sestra, poté i bratr. Japonští sourozenci Abeovi získali judistická zlata

Jen několik minut dělilo v Tokiu olympijské triumfy sourozenců Uty a Hifumi Abeových. Jako první sourozenci v historii tak získali pod pěti kruhy nejcennější kov v tentýž den. Nejprve ve slavné hale Nippon Budokan triumfovala jednadvacetiletá Uta ve váze do 52 kg a brzy nato ji napodobil v kategorii do 66 kg její o dva roky starší bratr Hifumi.

Je nám líto, video expirovalo.
Japonští sourozenci vyhráli olympiádu v jeden den

Sourozenci Abeovi patří k hvězdám domácí japonské výpravy. Stejný kousek se jim povedl už na mistrovství světa v roce 2018 v Baku, kde také vyhráli ve stejný den. "Nikdy bych to bez bratra tak daleko nedotáhla. Nevím, jestli bych se bez něj vůbec věnovala judu," řekla ještě před tokijskými hrami Abeová.

Ve finále japonská naděje porazila světovou dvojku Amandine Buchardovou z Francie v prodloužení na ippon. Její bratr si zajistil účast v Tokiu až na poslední chvíli a v duelu o zlato zdolal na wazari Gruzínce Važu Margvelašviliho.

Japonsko zatím v Tokiu potvrzuje roli judistické velmoci, ze čtyř soutěží má na kontě tři zlata a jedno stříbro. S celkem 42 zlatými medailemi je Japonsko suverénně nejúspěšnější judistickou zemí.

Judo:

Muži - do 66 kg: 1. Abe (Jap.), 2. Margvelašvili (Gruz.), 3. An Paul (Korea) a Cargnin (Braz.), 5. Lombardo (It.) a Šmailov (Izr.), 7. Jondonperenlej (Mong.) a Gomboc (Slovin.).

Ženy - do 52 kg: 1. Abeová (Jap.), 2. Buchardová (Fr.), 3. Giuffridaová (It.) a Gilesová (Brit.), 5. Puppová (Maď.) a Kocherová (Švýc.), 7. Pak Ta-Sol (Korea) a Van Snicková (Belg.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články