Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nejen dobře vypadat, ale i přežít tokijské dusno. Olympioničky se odějí do šatů

Šaty místo sukně obléknou české sportovkyně příští rok na olympijských hrách v Tokiu. Český olympijský výbor představil další část kolekce oblečení, která je společná pro sportovce i fanoušky.

Šaty z olympijské kolekce
zdroj: ČTK/Alpine Pro

Chodci po pražském Jiráskově mostě mohli sledovat, jak se po Vltavě na lodích prohánějí olympijští medailisté, skifař Ondřej Synek, rychlostní kajakář Josef Dostál či vodní slalomář Jiří Prskavec. Na břehu cvičila sportovní gymnastka Aneta Holasová. Všichni měli jedno společné, oblékli se do triček, šortek či čepic z kolekce pro hry v Tokiu, které byly kvůli koronaviru z letoška přeloženy až na příští rok.

"Pracovalo se na tom dlouho a teď bude i víc času to vyzkoušet. Vše se řídí specifiky Japonska, kde má být v době her vedro, dusno a vlhko. Mělo by jít o funkční věci, které pomůžou sportovcům, aby nejen dobře vypadali, ale to i přežili," řekl sportovní ředitel olympijského výboru Martin Doktor.

Je nám líto, video expirovalo.
V olympijské kolekci nechybějí ani slušivé šaty

Jednou z novinek jsou bavlněné šaty s přiléhavým střihem. "A to s ohledem na tradiční oblečení japonských žen. A šaty jsou i pohodlnější a prodyšnější než sukně," vysvětlila návrhářka Veronika Golová. "Jsou pohodlné a příjemné, i když stojím na slunci a je teplo," řekla gymnastka Holasová, která šaty vyzkoušela.

Znakem oblečení je gymnastická figura značící vítězný postoj a nápis Czech Republic na hrudi, pod kterým je jeho japonský ekvivalent. Tričko má trikoloru v límečku a na rameni nápis Tokyo s červeným kruhovým polem.

Podruhé se na vzniku kolekce přímo podíleli i sami sportovci - třeba Synek, který testoval trička v sauně. Soubor oblečení bude čítat 20 tisíc kusů pro sportovce a téměř 200 tisíc kusů pro fanoušky. Nástupová kolekce se vzorem vyrobeným modrotiskem přímo pro českou výpravu bude představena až příští rok.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy