Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Poslední jachtařské medaile z Tokia uzmuli Australani a Britky

Zlato v jachtařské třídě 470 na olympijských hrách v Tokiu získali Australané Mathew Belcher a Will Ryan. Závod žen ovládly britská obhájkyně Hannah Millsová a Eilidh McIntyreová.

Je nám líto, video expirovalo.
Jachtařskou třídu 470 ovládli Australané a Britky

Belcher s Ryanem vyhráli tři z deseti rozjížděk a devětkrát skončili mezi nejlepšími posádkami. Po vítězství v jízdě o medaile ovládli Australané konečné pořadí s náskokem 22 bodů před úřadujícími mistry světa Antonem Dahlbergem a Fredrikem Bergström ze Švédska, třetí skončili Španělé Jordi Xammar, Nicolás Rodríguez.

Belcher s Ryanem navázali na společné stříbro z Her v Riu de Janeiro a titul mistrů světa z roku 2019, kdy se jelo v dějišti olympijského závodu v Enošimě. Belcher má navíc zlato z Her v Londýně 2012, kde závodil s Malcolmem Pagem.

V posledním závodě olympijské regaty obhájila v kategorii 470 zlato z Ria Millsová. Před pěti lety zvítězila se Saskiou Clarkovou, nyní se radovala s McIntyreovou a po triumfu na předloňském světovém šampionátu získaly druhý společný triumf.

Stříbrné medaile vybojovaly Polky Agnieszka Skrzypulecová s Jolantou Ogarovou. Na třetím místě skončily Camille Lecointreová a Aloise Retornazová z Francie, které po závodě neuspěly s protestem proti jízdě britské posádky.

Jachting:

470:

Muži: 1. Belcher, Ryan (Austr.) 23, 2. Dahlberg, Bergström (Švéd.) 45, 3. Xammar, Rodríguez (Šp.) 55, 4. Snow-Hansen, Wilcox (N. Zél.) 57, 5. Patience, Grube (Brit.) 70, 6. Ferrari, Calabro (It.) 81, 7. Okada, Hokazono (Jap.) 82, 8. Mantis, Kagialis (Řec.) 84.

Ženy: 1. Millsová, McIntyreová (Brit.) 38, 2. Skrzypulecová, Ogarová (Pol.) 54, 3. Lecointreová, Retornazová (Fr.) 54, 4. Fahrniová, Siegenthalerová (Švýc.) 64, 5. Mraková, Macarolová (Slovin.) 67, 6. Wanserová, Winkelová (Něm.) 77, 7. Kondová, Jošioková (Jap.) 79, 8. Bar Amová, Tibiová (Izr.) 80.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články