SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Korejští šavlisté vyhráli týmovou soutěž a obhájili zlato z Londýna

Korejští šavlisté vyhráli na olympijských hrách týmovou soutěž a vybojovali pro svou zemi první zlato v Tokiu v jiném sportu než lukostřelbě. Družstvo kolem světové jedničky O Sang-uka porazilo ve finále 45:26 Itálii.

Korejští šavlisté
zdroj: Reuters autor: Carl Recine

V duelu o bronz vybojovali Maďaři třetí šermířskou medaili v Tokiu po vítězství 45:40 nad Německem.

Korea obhájila v soutěži družstev šavlistů triumf z Londýna 2012. Před pěti lety v Riu de Janeiro tato disciplína v programu nebyla.

Z vítězného kvarteta z před devíti let se na dalším triumfu podíleli Ku Pong-il a Kim Čung-hwan.

Sedmatřicetiletému Kim Čung-hwanovi, bronzovému z individuální soutěže v Tokiu, se tak vyplatilo, že se po konci kariéry v roce 2018 o rok později ke sportu vrátil.

Nebylo to však bez obětí: loni se oženil a kvůli koronavirovým opatřením a dlouhým přípravným kempům svou novomanželku téměř neviděl.

"Tohle zlato rozhodně patří jí," řekl rodák ze Soulu.

Výsledky šavle družstev na OH v Tokiu:

Finále: Korea (Ku Pong-il, O Sang-uk, Kim Čung-hwan, Kim Čon-ho) - Itálie (Curatoli, Montano, Berre, Samele) 45:26

O 3. místo: Maďarsko (Szilágyi, Gémesi, Szatmári, Decsi) - Německo 45:40.

Další pořadí: 5. Egypt, 6. Írán, 7. Rusko, 8. USA.