Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Hejnová nepojede na olympiádu. Zdraví jí start nedovolí

Olympijské hry budou bez Zuzany Hejnové. Česká atletka kvůli achilovce nemohla trénovat a není v dobré formě. Čtyřiatřicetiletá Hejnová letos kvůli zranění zad a achilovky vůbec nezávodila. V kariéře chce pokračovat.

Rushell Claytonová a Zuzana Hejnová
zdroj: Reuters

Šampionka z let 2013 a 2015 se na olympijské hry kvalifikovala splněním ostrého limitu mezinárodní federace v roce 2019. I když v olympijské sezoně vůbec nevyběhla, svaz ji zařadil do týmu. Už při odhlášení z mistrovství republiky ale Hejnová avizovala, že na olympiádu nechce odjet za každou cenu. Dnes oznámila, že svou účast vzdává.

"Kvůli achilovce jsem nemohla v posledních týdnech skoro chodit, natož pořádně trénovat. Neříká se mi to lehko, ale rozhodla jsem se, že nebudu závodit v Tokiu. Už se cítím výrazně líp, ale abyste reprezentovali na olympijských hrách, musíte být v top formě. A v ní nejsem," uvedla na Facebooku.

Nebyla by konkurenceschopná. "Je mi to líto, strašně jsem se těšila. Ale jsem realista a jen tak na výlet nechci jezdit. Všem našim sportovcům držím palce a přeju jim, ať přivezou svůj výsledek snů. Já se teď soustředím na to, abych byla co nejdřív fit," doplnila svěřenkyně Dany Jandové.

Je nám líto, video expirovalo.
Hejnovou nepustí do Tokia zranění

Z vrcholové atletiky takhle odcházet nechce. "Kariéru ještě nekončím, zkusím závodit. Děkuju všem, co za mnou stojí a podporují mě, vážím si toho," dodala.

Hejnová má za sebou tři olympijské účasti. Jejím maximem je bronzová medaile z Londýna 2012. Před pěti lety v Riu de Janeiro skončila čtvrtá.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články