Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Gentlemanské gesto. Pokud se Hry o rok odloží, atletické MS změní termín

Atletická federace jde vstříc olympijským hrám. Pokud by byly tokijské Hry o rok odloženy, atletické mistrovství světa by svůj termín konání změnilo. Šampionát, který se má uskutečnit v Oregonu, je naplánován od 6. do 15. srpna 2021. Podle prohlášení Světové atletiky jsou ale organizátoři v případě potřeby schopni uspořádat MS jindy.

Mondo Duplantis
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Místní pořadatelé diskutovali se svými partnery a ujistili nás, že Oregon je schopen zorganizovat mistrovství světa v jiném termínu, pokud by to bylo nutné," uvedla Světová atletika.

Letní olympijské hry v Tokiu mají začít 24. července, ale Mezinárodní olympijský výbor (MOV) v neděli poprvé přiznal, že kvůli pandemii nového typu koronaviru uvažuje o jejich odložení. Světová atletika myšlenku podpořila. Sebastian Coe v dopisu adresovaném prezidentovi MOV Thomasi Bachovi ještě před víkendovým zasedáním uvedl, že v současné situaci není konání her možné ani žádoucí.

"Jsme připraveni společně s MOV a ostatními sportovními svazy pracovat na alternativním termínu včetně roku 2021," uvedla Světová atletika. MOV chce rozhodnout během následujících čtyř týdnů.

Je nám líto, video expirovalo.
Sportovci odložení Her v Tokiu chápou. Zdraví je priorita, říká Špotáková
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy