Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika 2024

Favoritky si zahrají o medaile. Američanky smetly Dominikánskou republiku a jsou v semifinále

Favoritky olympijského turnaje volejbalistek si zahrají o medaile. Američanky ve čtvrtfinále bez větších problémů porazily ve třech setech Dominikánskou republiku a dál jdou za svým snem poprvé získat zlaté medaile. Obejít se přitom musí už bez dvou opor, ke zraněné hlavní útočné síle Jordan Thompsonové se přidala první nahrávačka Jordyn Poulterová, jež rovněž laboruje s kotníkem.

Je nám líto, video expirovalo.
Srbské volejbalistky ve čtvrtfinále hladce přehrály Itálii

"Zatím to ale zvládáme skvěle. Držíme při sobě, ale když se podívám na lavičku, je hodně prořídlá. Začíná to být trochu dobrodružství," posteskl si kouč týmu USA Karch Kiraly, jediný volejbalista, který vyhrál olympiádu v šestkách i na písku.

Američanky v pátečním semifinále nastoupí proti obhájkyním stříbrných medailí ze Srbska, které si stejně jako ve finále mistrovství světa před třemi lety poradily s Itálií. Tentokrát ji porazily hladce 3:0 na sety.

O druhou medaili po bronzu z Montrealu 1976 budou usilovat Korejky, které v pětisetové bitvě udolaly Turecko. Jejich semifinálovými soupeřkami budou Brazilky. Olympijské šampionky z Pekingu a Londýna porazily 3:1 Rusko a daly zapomenout na zklamání z domácích Her v Riu de Janeiro, kde ve čtvrtfinále ztroskotaly.

Volejbal:

Ženy - čtvrtfinále:

Korea - Turecko 3:2 (-17, 17, 26, -18, 13), USA - Dominikánská republika 3:0 (11, 20, 19), Srbsko - Itálie 3:0 (21, 14, 21), Brazílie - Rusko 3:1 (-23, 21, 19, 22).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články