Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2021 Česko

Do Tokia má zatím jistou účast více než čtyřicet Čechů. Přejeme si úspěch basketbalistů, říká Doktor

Do startu olympijských her zbývá sto dnů. Místo do Tokia si zatím zajistilo 44 českých sportovců, z toho dvanáct na jméno. Sportovní ředitel ČOV Martin Doktor věří, že konečné číslo by mohlo přesáhnout stovku.

Rushell Claytonová a Zuzana Hejnová
zdroj: Reuters

Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne. "Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Tomáše Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem Her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Letenku do Tokia si splněnými limity zajistili atleti Zuzana Hejnová, Jakub Vadlejch, Nikola Ogrodníková, Tomáš Staněk a Tereza Ďurdiaková, jejichž nominaci musí ještě potvrdit svaz, a plavci Simona Kubová, Jan Micka, Barbora Seemanová a Kristýna Horská. Nominaci na jméno mají rovněž lezec Adam Ondra, sportovní gymnastka Aneta Holasová a stolní tenista Lubomír Jančařík.

Tomáš Satoranský
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Po vítězství v domácí kvalifikaci se do japonské metropole mohou chystat také vodní slalomáři Jiří Prskavec, Kateřina Kudějová, Lukáš Rohan a Tereza Fišerová, nominace by neměla uniknout ani rychlostním kanoistům Josefu Dostálovi, Radku Šloufovi a bratrům Fuksovým či veslařům Ondřeji Synkovi, Lence Antošové a Kristýně Fleissnerové. Sedm "kvótaplaců" vybojovali střelci a cyklisté, tři jezdci a po jednom jachtaři a moderní pětibojaři.

Díky postavení v žebříčku se na Hry pomalu mohou chystat judista a jediný český vítěz z Ria Lukáš Krpálek, triatlonistka Vendula Frintová, plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem nebo tenistky Karolína Plíšková a Petra Kvitová.

Většina individuálních sportů zatím nemá uzavřené kvalifikační boje, kvůli koronaviru byla řada z nich odložena. Konečnou nominaci do Tokia má plénum ČOV schválit 29. června, přihláška se odesílá 5. července.

Je nám líto, video expirovalo.
Do začátku olympijských her zbývá 100 dní
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy