Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympiáda dětí a mládeže 2024

Covid se v české výpravě dál šíří, pozitivní test měl i cyklista Schlegel

Silniční cyklista Michal Schlegel je čtvrtým českým sportovcem, který měl na olympijských hrách v Tokiu pozitivní test na koronavirus. Již dříve odhalily testy pozitivní nález u plážových volejbalistů Ondřeje Perušiče a Markéty Nausch Slukové a stolního tenisty Pavla Širučka. Všichni přiletěli do Japonska leteckým speciálem.

Michal Schlegel
zdroj: ČTK

První neprošel testem na covid-19 hned po sobotním příletu speciálu z pražských Kbel jeden z lékařů výpravy Vlastimil Voráček. O den později zamířil do izolace Perušič.

Třetím byl Simon Nausch, manžel Slukové a trenér českého páru. Ve středu přišel o start v Tokiu Pavel Širuček a dnes Nausch Sluková.

Šestadvacetiletý Schlegel, který se chystal na premiérový start pod pěti kruhy, musí na deset dnů do izolace a přijde o možnost zasáhnout v sobotu do silničního závodu.

Je nám líto, video expirovalo.
Počet pozitivních případů v české výpravě na OH roste

Schlegelův pozitivní antigenní test potvrdila také analýza testu PCR v cyklistické vesnici v Izu. Nyní je český reprezentant zpět v hotelu pro silniční cyklisty v izolaci.

Na testování přímo do Tokia odjeli také další reprezentanti v silniční cyklistice Tereza Neumannová a Michael Kukrle.

Zdeněk Štybar zůstal v cyklistickém hotelu, neboť nebyl na rozdíl od nich na palubě charterového letu z Prahy a do Japonska dorazil až o dva dny později.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články