Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká pardubická 2024

Vítězný návrat z covidové izolace. Perušič se Schweinerem otočili duel s Mexičany

Z izolace kvůli koronaviru vyšli s jediným absolvovaným tréninkem. Komplikovaný a opožděný vstup do olympijského turnaje ale Ondřej Perušič a David Schweiner zvládli skvěle. Čeští beachvolejbalisté v Tokiu dokázali otočit duel s mexickou dvojicí Josué Gaxiola, José Rubio a vyhráli 2:1 na sety. Udrželi tak naději na postup ze skupiny.

Ondřej Perušič a David Schweiner
zdroj: REUTERS autor: John Sibley

Čeští plážoví volejbalisté přiletěli do Tokia ve skvělé formě, v březnu vyhráli turnaj Světového okruhu v Dauhá a medaili letos získali i na dalších dvou elitních světových akcích. Po Perušičově pozitivním testu na koronavirus se však zdálo, že přijdou o celý turnaj. Nakonec jim byl zkontumován jen zápas s lotyšským párem Martins Plavinš, Edgars Točs a šanci zasáhnout do Her dostali.

Po deseti dnech v karanténě Perušič se Schweinerem ve středu absolvovali seznamovací trénink na olympijském kurtu a proti Mexičanům hráli o naději. Zpočátku za rozehranými soupeři zaostávali, prohráli 17:21, ale ve druhém setu už je nepustili ani jednou do vedení a slavili dílčí úspěch 21:16. Zkrácenou sadu Češi ovládli po závěrečném Schweinerově bloku 16:14.

Nucená pauza byla znát. "Ten začátek byl hodně nervózní. Už to tréninkové manko úplně nepomáhalo našemu sebevědomí, i když jsme věděli, že na Mexičany máme, a že i když to bude těžké, ten zápas jde vyhrát. A myslím, že až na pár balonů jsme se s tím popasovali dobře, protože Mexičané jsou dobrý tým. Nestartují na tolika soutěžích, ale dokázali porazit i světové jedničky nebo mistry světa. A jsme šťastní, že se nám povedlo to dotáhnout do vítězného konce, i když trochu se štěstím," radoval se Schweiner.

V sobotu český pár vyzve úřadující mistry světa Olega Stojanovského s Vjačeslavem Krasilnikovem z Ruska. Z každé ze šesti skupin do osmifinále přímo postoupí dva týmy a dva nejlepší ze třetích míst. Zbývající čtyři páry ze třetích míst se utkají v předkole o zbylá dvě místa.

Covid zdecimoval celou českou beachvolejbalovou výpravu na olympiádě. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou kvůli pozitivnímu testu prvně jmenované o svůj start přišly.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články