Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Maslák běžel na mezinárodní scéně nejpomaleji od roku 2009. Dal jsem do toho vše, řekl

Svůj nejpomalejší závod na mezinárodní scéně od vstupu do seniorské kategorie předvedl v Tokiu čtvrtkař Pavel Maslák. Nedělní výkon 47,01 byl jednoznačně nejhorší od juniorského mítinku v roce 2009 v Rijece. To mu bylo osmnáct let. Podepsaly se na tom potíže v přípravě i střevní viróza těsně před olympijským závodem.

Pavel Maslák
zdroj: ČTK/AP

V Londýně i v Riu de Janeiro se dostal do olympijského semifinále. Posun mezi 24 nejlepších by byl vzhledem k jeho aktuální výkonnosti v Tokiu příjemným překvapením, ale výkon v rozběhu byl ještě daleko za jeho sezonním maximem 46,52 ze Zlaté tretry.

Maslák se několik dní v Tokiu trápil, k večeru mu stoupala teplota a obával se i covidu. "To by bylo čtrnáct dní někde v háji, karanténa a ještě bych mohl nakazit ostatní, třeba Kubu Vadlejcha. Ale všechny testy byly negativní, takže jsem mohl zůstat ve vesnici."

Vedle jídla, které mu nesedlo, mohlo problémy zapříčinit i horko v japonské metropoli. V závodní den se už ale Maslák cítil lépe. "Celou dobu jsem si říkal, že to bude v háji, ale dneska jsem vstal tak nějak šťastně a fakt jsem se cítil dobře. Nevím proč, ale byl jsem v pohodě a jel na stadion s dobrou náladou. Věřil jsem, že to bude dobré. A nebylo. Dal jsem do toho všechno, bojoval jsem. Čas nebyl ideální, jaký jsem chtěl, ale udělal jsem pro to všechno," řekl trojnásobný halový mistr světa i Evropy.

V Tokiu bylo při dopoledních atletických soutěžích velké vedro, teploměr na sluníčku u dráhy v době Maslákova rozběhu ukazoval 39 stupňů Celsia. "V rozcvičení to bylo strašné, ale v závodě už jsem to tolik nevnímal. Ten závod proběhnete a jste relativně v pohodě, tělo je na tu zátěž zvyklé a s necelou minutou zátěže to zvládne," komentoval Maslák náročné podmínky.

Chce se ještě pokusit o čtvrtou olympiádu. "Původně jsem myslel, že ne, že to k Paříži nedoklepu. Ale jak se to posunulo a jsou to tři roky, říkám si, že bych to mohl ještě zvládnout. Samozřejmě uvidíme, jestli na to bude výkonnost a jestli budu zdravotně fit," přemítal.

Cítí, že má na lepší výkony, než letos předváděl. "Můžu běhat rychleji než 46. V hale jsem běžel 46,19, tam jsem si ověřil, že se dá ještě běhat rychle. Ale v přípravě jsem chytil covid, a i když jsem si myslel, že mě to neomezilo, tak asi tam chyběl nějaký týden hrubého objemu, který bych potřeboval teď. Děláme v zimě hodně objemu, abychom z toho jeli celé léto, ale to mi tam asi trochu chybí, proto ta čtvrtka nebyla tak dobrá," vysvětloval svěřenec Dalibora Kupky.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy