Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kordista Jurka sahal po postupu do 2. kola, Minobe ho nakonec vyřadil o jeden bod

Už to vypadalo na vítězný obrat, když v závěru ze stavu 12:14 srovnal, ale postupový bod už nezískal. Šermíř Jakub Jurka smolně zakončil vystoupení v olympijském turnaji kordistů hned v prvním kole poté, co padl se světovou desítkou Kazujasem Minobem z Japonska 14:15. V konečném pořadí byl Jurka klasifikován na 25. místě.

Kazujasu Minobe
zdroj: Reuters autor: Maxim Šemetov

Dvaadvacetiletý olomoucký šermíř, kterému patří 41. místo v žebříčku FIE, v souboji se šestým mužem z předchozí olympiády ani jednou nevedl, ale svedl s ním vyrovnaný souboj. V závěru druhé tříminutovky sice umožnil domácímu rivalovi trhák do stavu 10:6, ale poslední část zahájil dvěma body a v závěrečné minutě dokázal vyrovnat na 14:14.

Rozhodující akce se ale povedla čtyřiatřicetiletému Japonci a naděje bývalé juniorské světové jedničky Jurky na postup mezi nejlepších 16 šermířů zhasly.

"Zápas probíhal dvě třetiny v režii Japonce, ale ve třetí jsem ukázal, že na to mám, že je energie a srdíčko. Kdybych to tak režíroval od začátku, tak by to dopadlo jinak a možná bych slavil osmičku, šestnáctku, ale když to zhodnotím, tak jsem spokojený," řekl Jurka.

Ve dvaadvaceti letech byl nejmladším kordistou v olympijském pavouku. "Můj cíl je Paříž 2024," zmínil příští hry pod pěti kruhy a dodal: "Už se nemůžu dočkat, až tam budu startovat a ukážu, že tohle byla zkušenost. Svým způsobem je první účast zkušenost."

Jurka startem v Tokiu navázal na svého dědečka Jaroslava, účastníka Her v Montrealu 1976 a Moskvě 1980.

Soutěž kordistů vyhrál Francouz Romain Cannone, jenž ve finále porazil 15:10 mistra světa Gergelyho Siklósiho z Maďarska. V souboji fleretistek o zlato zdolala Američanka Lee Kieferová 15:13 úřadující šampionku Innu Děriglazovovou z Ruska.

V pondělí přijde na řadu druhý český šermíř Alexander Choupenitch, kterého čeká druhý start pod pěti kruhy. V Riu de Janeiro vypadl v soutěži fleretistů v prvním kole. V Tokiu narazí v úvodu na Španěla Carlose Llavadora.

Výsledky šermu na OH v Tokiu

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:

Šerm:

Muži - kord:

Finále: Cannone (Fr.) - Siklósi (Maď.) 15:10.

O 3. místo: Rejzlin (Ukr.) - Santarelli (It.) 15:12.

Další pořadí: 5. Bida (Rus.), 6. Jamada (Jap.), 7. Pak Sang-jong (Korea), 8. Alsajíd (Eg.), ...25. Jurka (ČR).

Ženy - fleret:

Finále: Kieferová (USA) - Děriglazovová (Rus.) 15:13.

O 3. místo: Korobejnikovová (Rus.) - Volpiová (It.) 15:14.

Další pořadí: 5. Errigová (It.), 6. Uenová (Jap.), 7. Čon Hi-sok (Korea), 8. Ryanová (Kan.).


Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články