Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Německo

Češi se k finále v jezdecké všestrannosti nepřiblížili

O jednu pozici klesl po cross country Miloslav Příhoda. S valachem Ferreolusem obdržel 30,60 trestného bodu a aktuálně je v soutěži v jezdecké všestrannosti šestatřicátý. Na kontě má 64,40 bodu. Miroslav Trunda dostal s klisnou Shutterflyke dalších 66 trestných bodů a s celkovým ziskem 112,10 je sedmačtyřicátý. Program uzavře pondělní parkur, po němž si místenku ve finále zajistí 25 nejlepších.

Miloslav Příhoda s valachem Ferreolusem
zdroj: REUTERS

Příhoda, který svůj debut na Hrách zahájil 35. místem v drezuře, dojel druhou soutěžní disciplínu v čase 8:34, tedy více než tři čtvrtě minuty po limitu. Další trestné body inkasoval za kontakt koně s překážkou.

Pomalejší čas měl i Trunda, jehož klisna Shutterflyke odmítla jednu překážku přeskočit a dostala trest za neposlušnost. Český jezdec i proto zůstává na chvostu závodního pole.

Po dvou disciplínách vede Brit Oliver Townend s koněm Ballaghmor Class. V čele průběžného pořadí vystřídal obhájce pět let starého prvenství Němce Michaela Junga, jemuž se cross country nepovedlo. S celkovým počtem 32,10 trestného bodu se propadl na 10. příčku a zkomplikoval si šanci na čtvrté olympijské zlato.

Z českých jezdců se do olympijských her zapojí v úterý také Aleš Opatrný, Anna Kellnerová a Kamil Papoušek, kteří budou startovat v parkuru. O tři dny později je na programu týmová soutěž, do níž reprezentační výběr zasáhne po 85 letech.

Závod nedokončil Švýcar Robin Godel s koněm Jet Set, který musel být utracen poté, co si při dopadu po skoku zpřetrhal vazy v pravé přední noze. Švýcarský tým uvedl, že nešlo o Godelovu chybu a na vině nebyl ani profil trasy.

Jezdectví - všestrannost:

Pořadí po 2. disciplíně (cross country):
1. Townend (Brit./kůň Ballaghmor Class) 23,60, ...36. Příhoda (ČR/Ferreolus Lat) 64,40, 47. Trunda (ČR/Shutterflyke) 112,10.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články