Zlatý blázinec ve studiu. Tý jo, hustý…

Díky Evě Samkové má naše olympijská výprava zlatou medaili. Včerejší dopolední závody se jí povedly, večer byla dekorována v olympijském parku v Soči. Pochopitelně nastal závod televizí o nejrychlejší autentické výpovědi čerstvé olympijské vítězky.

Martin Hosták
zdroj: ČT24 autor: V Rejl

Naše produkce získala Evu hned po ceremoniálu a ve studiu nastal blázinec. Režisér Petr Musil s Mírou Bosákem řeší detaily návštěvy, kam a kdy se budou dělat přímé vstupy, jak připravit studio na jednotlivé rozhovory, technici měli plné ruce práce s osvětlením, nastavením záběrů atd. Saxofon už byl připravený dříve.

Běžela první třetina hokejového zápasu Finsko – Kanada, takže celý ten šrumec jen rámoval mojí přípravu na přestávkový program. Dostane se Eva do studia včas? Nedostala, ale vlastně i dostala. Přestávkový program jsme sice začali hokejem, ale po pár minutách se zapojila Eva:

"Tý jo, studio, hustýý... To je ta tužka? Hustý."

Při rozhovoru byla veselá, uvolněná, šťastná. I ten saxofon dala s grácií. Konec přestávky, konec rozhovoru a Eva se chystá odejít. Haha, kdepak, běž se na chvilku ochladit vedle, za pár minut přímý vstup do Událostí… Světla už začínají řádně topit, já se začínám potit a zalézám s monitorem na elektronickou tužku pod stůl. Eva stojí nade mnou a připravuje se na dvouminutovku do zpráv.

"Hele, vy tomu fakt rozumíte nebo si to s tou tužkou vymejšlíte?" Odvětil jsem, ať mi nevyká, že zas tak starej nejsem a že se tomu snažím spíš tak jako rozumět.

Střih, změna scény, telemost na Letnou… teď už se potí i Eva, ale je výborná, zdraví návštěvníky parku a po pár minutách má konečně chvilku klidu. Vedle v místnosti sleduje reakce z domova: "Jé, ségra má udělaný vlasy! A táta a máma!" zdraví aspoň na dálku svoje nejbližší.

A jede se dál, studio přebudované na předtáčku, energický Míra Bosák připravuje energetický rozhovor. A zase pauza, končí druhá třetina, všechno zase přebudovat a jede přestávkový program. Eva si oddychne? Kdepak, ještě volno nemá. "Tý jo, kdybych tohle věděla, tak se na to vyprdnu," říká s úsměvem od ucha k uchu. Někdo jí uklidňuje, že to je teprve začátek, bude hůř.

K podpisu na stěně olympioniků na čestném místě přibude ten její, ke kterému připisuje slovo BOHYNĚ.

"Tý jo, hustý," chce se mi říct na konto naší nové snowboardové BOHYNĚ.

Hlavní zprávy