Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2024

Všechny medaile ze Soči jsou doma, vrátili se biatlonisté

Praha - Všech osm medailí z olympijských her v Soči už je v Česku. Den po rychlobruslařce Martině Sáblíkové a snowboardistce Evě Samkové dnes večer po desáté hodině dorazili do Prahy také biatlonisté, kteří vybojovali pět cenných kovů a stali se nejúspěšnější částí výpravy. 

Kromě vlajkonoše ze závěrečného ceremoniálu Ondřeje Moravce a dalších tří biatlonových medailistů Jaroslava Soukupa, Gabriely Soukalové a Veroniky Vítkové byl v leteckém speciálu ze Soči zbytek nejúspěšnější české výpravy v historii, včetně běžců na lyžích Lukáše Bauera a Evy Vrabcové-Nývltové.

Jako první vystoupil z letadla Moravec obtěžkán svými třemi medailemi, následován kolegy. Poté se všichni čtyři pochlubili svými cennými suvenýry ze Soči za zvuku kovového cinkotu. "Už jsou trochu otřískané, ale nedá se nic dělat," řekl Moravec.

"Když je mám 15 minut na krku, tak jsem hodně ohnutý, fyzioterapeut to nevidí rád," dodal. Samotný let ze Soči, zpožděný kvůli odbavování, probíhal v poklidné atmosféře. "Letuška se divila, že je tam nějaká komorní atmosféra. Že nikdo moc neslaví," prozradil Moravec.

Někteří ze sportovců využili možnost navštívit kokpit letadla. "Ukazovali mi různá tlačítka s tím, že většinu nepoužívají," prozradil Soukup. "Když viděli barvu mých vlasů, tak mě k řízení nepustili," dodala blondýna Soukalová.

Moravec byl podle počtu medailí nejúspěšnějším českým sportovcem Her v Soči. Získal tři cenné kovy - stříbro ze stíhacího závodu a smíšené štafety a bronz ze závodu s hromadným startem. Soukalová byla druhá v závodu s hromadným startem a ve smíšené štafetě. Soukup vybojoval bronz v úvodním sprintu a spolu s Vítkovou byl také členem smíšené štafety.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články